آموزش رایگان کسب درآمد دلاری با بلاگری 100 درصد واقعی
آموزش رایگان کسب درآمد دلاری با بلاگری 100 درصد واقعی
0
0

6 مورد از اشتباهات مهلک سئو کاران

227 بازدید
اشتباهات سئو کاران

اگر شما خودتان سئو وب سایت تان را بر عهده دارید و یا اینکه هنوز در ابتدا یادگیری بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو هستید احتمالا این اشتباهات سئو کاران را مرتکب شوید.

مرتکب شدن این اشتباهات می تواند به قیمت از بین رفتن زمان تان و حتی گاهی اوقات سئو مقالات تان باشد. بنابراین برای اینکه بتوانید سریع تر پیشرفت کنید حتما از این اشتباهات اجتناب کنید. البته اگر چه اشتباهات سئو کاران زیاد است ولی اشتباهاتی هست که اگر از آن جلو گیری نکنید ممکن است از طرف گوگل جریمه شوید.

1- از تگ ها به ترتیب استفاده نکردن

یکی از اشتباهاتی که اکثر سئوکاران مبتدی انجام می دهند این است که از تگ ها به ترتیب استفاده نمی کنند. این اشتباه باعث می شود که ترتیب مطالب شما بهم ریخته شود و خزنده های گوگل میان مطالب اصلی و فرعی اشتباه کند. به تصویر زیر توجه کنید: tag_karino

شما در هر مقاله باید فقط یک تگ h1 داشته باشید و بعد از آن به ترتیب از تگ های h2 , h3 استفاده کنید. هر کدام از تگ ها باید به صورت منظم و زیر یکدیگر استفاده شوند. استفاده منظم از تگ ها باعث می شود علاوه بر اینکه خوانایی مطالب بالا رود همچنین بازدید کنندگان بین مطالب اصلی و فرعی تمایز قائل شوند.

2- استفاده از کلمات کلیدی head

اگر در ابتدا راه اندازی وب سایت تان هستید به هیچ عنوان از کلمات کلیدی راس استفاده نکنید. کلمات کلیدی سر کلماتی هستند که معمولا یک یا دو حرفی هستند مانند سئو، دیجیتال مارکتینگ، مدیریت، کار آفرینی و..

دلیل اینکه تاکید داریم از این کلمات استفاده نکنید به این خاطر است که این کلمات بدلیل سرچ بالایی که دارند رقابت در آنها بسیار زیاد است. در کلمه ای هم که رقابت زیاد است رتبه گرفتن وب سایت های تازه تأسیس بسیار سخت و حتی غیر ممکن است.

بنابراین بجای اینکه از کلمات سر و یا رأس استفاده کنید سعی کنید از کلماتی استفاده کنید که طولانی هستند. کلمات طولانی اگر چه سرچ پایینی دارند اما استفاده از آن ها علاوه بر اینکه باعث می شود راحت تر رتبه بگیرید همچنین می توانید نرخ تبدیل بالایی داشته باشید.

افزایش نرخ تبدیل دقیقا به این خاطر است که زمانی که افراد کلمه کوتاه مانند املت را سرچ می کنند به این دلیل جستجو می کنند که بفهمند املت چیست. اما شخصی که نحوه پخت املت محلی را سرچ می کند دقیقا به دنبال یادگیری است و راحت تر می تواند تبدیل شود.

بیشتر بخوانید: طریقه افزایش نرخ تبدیل سایت

3- نداشتن استراتژی سئو

اشتباهات سئو کاران در نداشتن استراتژی سئو
6 مورد از اشتباهات مهلک سئو کاران 6

یکی از عمده اشتباهات سئو کاران این است که هنگام تولید محتوا هیچ استراتژی را اتخاذ نمی کنند. نداشتن استراتژی موجب می شود که شما ماه ها تولید محتوا کنید بدون اینکه نه ترافیکی وارد وب سایت تان شود و نه نرخ تبدیل بالایی داشته باشید.

برای طراحی استراتژی سئو باید قبل از هر نوشتن هر مقاله ای به این فکر کنید که هدفتان از نوشتن این مقاله دقیقا چیست و چرا در حال تولید این مقاله هستید. هدف می تواند شامل موارد زیر شود:

 • فروش محصول
 • هدایت کردن ترافیک به دیگر مقالات
 • جمع آوری لید
 • افزایش ترافیک سایت

البته بجز موارد بالا هم می تواند اهداف دیگری انتخاب کرد ولی آنچه که مهم است داشتن هدف است. اینکه چرا در حال تولید این محتوا هستید و آیا نوشتن این محتوا کمکی به رشد کسب و کارتان می کند یا خیر؟

4- ایجاد صفحات 404

این اشتباه را حتی سئو کاران حرفه ای هم مرتکب می شوند و گاهی اوقات بخاطر صفحات بی ارزشی که دارند قدرت سئو وب سایت شان بسیار کاهش پیدا می کند. صفحات بی ارزش را می توان صفحات زیر خواند:

 • صفحاتی که محتوای بی کیفیت دارند
 • صفحاتی که محتوای سئو نشده دارند
 • صفحاتی که کمتر از 300 کلمه دارند

به صورت کلی هر صفحه ای از سایت که بازدید کننده نداشته باشد صفحات بی ارزش و یا زامبی پیج ها خوانده می شود. اما گاهی اوقات حتی بدتر از این می شود یعنی صفحات 404 در وب سایت تولید می شود.

صفحات 404 صفحاتی هستند که بدلیل تغییر آدرس آنها و حذف آنها دیگر وجود ندارند. این صفحات اگر بازدید کننده داشته باشند در مرتبه اول بازدید کنندگان و بعد از آن موتورهای جستجو را ناراحت می کند و باعث کاهش سئو وب سایت می شود. بنابراین با ابزارهایی مانند seo spy glass می توانید این صفحات را شناسایی و آن ها را به دیگر مقالات ریدایرکت کنید.

5- استفاده نادرست از لینک ها

استفاده بد از لینک بیلدینگ
6 مورد از اشتباهات مهلک سئو کاران 7

لینک ها مهم ترین چیزی هستند که باید در ایجاد آنها دقت کنید. چون لینک ها تنها موردی هستند که خزنده های موتورهای جستجو به وسیله آنها می توانند وب سایت را ایندکس کنند.

لینک ها به دو صورت داخلی و خارجی تشکیل می شوند که در زیر به شیوه صحیح استفاده از آن ها اشاره می کنیم. طریقه استفاده صحیح از لینک های داخلی به صورت زیر است:

 • تا جایی که می توانید از لینک های نو فالو در مقالات استفاده نکنید
 • سعی کنید در مقالات لینک هایی قرار دهید که مرتبط با محتوا است
 • بیش از حد در مقالات از لینک ها داخلی استفاده نکنید

یکی از تأثیر گذارترین مواردی که باعث می شود سئو وب سایت بسیار رشد کند و ما سریع تر در نتایج اولیه گوگل قرار بگیریم لینک های خارجی هستند. لینک های خارجی نشانه محبوبیت و مشهور بودن ما در سطح وب هست. بنابراین هر تعداد وب سایت های معروف و با آتوریتی (اعتبار) بالا به ما لینک دهند ما سریع تر رشد می کنیم.

در سئو خارجی اصطلاحاتی مانند سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری وجود دارد که توصیه می کنم حتما مقاله سئو خارجی را مطالعه کنید. اکثر وب سایت ها برای اینکه سریع تر نتیجه بگیرند خودشان دست به لینک سازی در دیگر وب سایت ها می زنند تا سریع تر در کلمات اصلی رشد کنند. بنابراین قبل از اینکه در این مقالات لینک سازی کنید حتما به موارد زیر دقت کنید:

 • در وب سایت هایی لینک سازی کنیم که اسپم اسکور بالایی ندارند
 • در وب سایت هایی لینک سازی کنید که دامین آتوریتی و پیج آتوریتی های مختلفی دارند
 • سعی کنید در روند لینک سازی منظم نباشید و همیشه در ساعت مشخصی لینک سازی نکنید
 • به هیچ عنوان از پکیج های فروش بک لینک استفاده نکنید مگر اینکه از وب سایت معتبر باشد
 • اگر از پکیج های بک لینک استفاده می کنید تمام لینک ها را با هم ایجاد نکنید
 • به مقالاتی لینک دهید که کلمه سر و یا رأس هستند چون رتبه گیری در این کلمات باعث رتبه گیری در کلمات زیر مجموعه آن هم می شود

6- پایین بودن سرعت سایت

توجه نکردن به سرعت سایت
6 مورد از اشتباهات مهلک سئو کاران 8

اگر در ابتدا راه اندازی کسب و کارتان هستید احتمالا از هاستی معمولی استفاده می کنید که سرعت نه چندان قابل قبولی دارد. بعضی مدیران وب سایت تصور می کنند بدلیل اینکه بازدید کننده وب سایت شان پایین است و همچنین در شروع کسب و کارشان هستند نیازی به هاست پر سرعت ندارند.

سرعت وب سایت یکی از فاکتورهای مهم گوگل در رتبه بندی مقالات است. پایین بودن سرعت سایت می تواند بانس ریت مقالات را افزایش و time on site را کاهش دهد.

برای اینکه بتوانید سرعت وب سایت و صفحاتت را اندازه گیری کنید می توانید از ابزار gtmetirx استفاده کنید. به وسیله این ابزار به راحتی می توانید سرعت سایت تان را اندازه گیری و مشکلاتی که باعث کاهش سرعت سایت تان شده است را برطرف کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://karinoacademy.ir/?p=1386
اشتراک گذاری:
ali shurgeshti
ali shurgeshti
عاشق راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستم و تمام تلاشم این است که افراد بتوانند کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنند
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 6 مورد از اشتباهات مهلک سئو کاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

ایده هایی جذاب برای بلاگر شدن

6 ایده جذاب

کتاب رایگان 14 ایده برای راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی