آموزش رایگان کسب درآمد دلاری با بلاگری 100 درصد واقعی
آموزش رایگان کسب درآمد دلاری با بلاگری 100 درصد واقعی
0
0

اصول بازاریابی اینترنتی چیست؟

206 بازدید
اصول بازاریابی اینترنتی

اگر می خواهید بازاریابی اینترنتی را شروع کنید باید اصول اولیه آن را بدانید تا بتوانید موفق شوید. اصول بازاریابی اینترنتی باعث می شود باعث می شود تا در مسیر بازاریابی کمتر اشتباه کنید و به ارزش ها و هدف ها تمرکز کنید تا چیزهایی که تمرکز کردن روی آن ها اصلا نیازی نیست.

به این خاطر که بازاریابی اینترنتی کاری است پر از فراز و نشیب و موارد بسیار زیادی هست که باعث می شود شما را از هدف تان دور کند. در حالی که با تمرکز روی بعضی موارد نه تنها نتیجه ای بسیار بهتر می گیرید بلکه باعث می شود برندتان قوی تر شود و کسب درامد بسیار بیشتری داشته باشید.

1- تمرکز تان را روی محتوا قرار دهید.

محتوا در اصول بازاریابی

اولین مورد از اصول بازاریابی اینترنتی که می تواند نتیجه بسیار شگفت انگیزی برای شما داشته باشد تمرکز بر روی محتوا است. شاید در شروع کار مشکلی برای انرژی گذاشتن بر روی محتوا نداشته باشید. اما بعد از چند ماه که منبع اطلاعاتی شما خالی می شود کم کم حوصله تولید محتوای با کیفیت را ندارید.

توجه داشته باشید که اصل در هر کسب و کاری، چه فروشگاهی و چه آموزشی و چه دیگر کسب و کارها، تولید محتوای کاربر پسند است. حتی شرکت های بزرگی مانند آمازون و دیجی کالا همیشه در حال تولید محتوای با کیفیت هستند.

سعی کنید به جای اینکه تمرکز تان را روی کلمات کلیدی و رتبه گرفتن بکنید، محتوایی تولید کنید که از هر نظر جامع و کامل باشد. وب سایت هایی مانند neil patel و moz همیشه در حال تولید محتوایی با کیفیت هستند و سعی دارند از این طریق فروش ایجاد کنند.

خود گوگل هم اعلام کرده که هدف اصلی الگوریتم های گوگل این است که رفتاری مانند انسان ها داشته باشند. بنابراین اگر محتوایی تولید کنید که از هر جهت برای کاربر جامع و کامل باشد، مطمئنا موتورها جستجو هم دوست خواهند داشت و شما را در نتایج اولیه نمایش می دهند.

بیشتر بخوانید: بازاریابی محتوایی چیست؟

چطور محتوایی تولید کنیم که کاربر پسند باشد؟

احتمالا بعد از توضیحات بالا سوالی که ذهن تان را درگیر کرده این است که چطور محتوایی تولید کنیم که برای کاربر پسند باشد. برای این که محتوای کاربر پسند و جامع و کامل تولید کنید می توانید موارد زیر را رعایت کنید.

 1. سعی کنید مطالب تان خوانایی خوبی داشته باشد. خوانایی مطالب می تواند شامل مواردی مانند کوتاه بودن جملات و استفاده از تصاویر شود.
 2. در مطالب تان تا می توانید از تصاویر مرتبط استفاده کنید. اگر به وب سایت نیل پتل سر بزنید متوجه می شوید که چطور تصاویری باید استفاده کنید.
 3. اگر می توانید از ویدئو های مرتبط استفاده کنید.
 4. استفاده از اینفوگرافیک ها نه تنها باعث اشتراک گذاری مطالب می شود بلکه باعث بهبود خوانایی و کاهش بانس ریت سایت هم می شود.

این چهار مورد از مهم ترین مواردی هستند که باعث بهبود محتوا می شوند. بنابراین اولین مورد از اصول بازاریابی اینترنتی که تمرکز بر روی محتوای جذاب بود بسیار مهم و کاربردی است.

2- تمرکز بر روی ترافیک رایگان

ترافیک رایگان با سئو

شاید یکی از مهم ترین مواردی که در بازاریابی اینترنتی وجود دارد، ترافیک رایگانی است که می توانید جذب کنید. اگر در کسب و کارهای اینترنتی با استراتژی حرکت کنید و پشت کار و مداومت خوبی داشته باشید بعد از دو سال، می توانید روزانه ترافیک بسیار بالایی را جذب کنید.

کسب و کارهای اینترنتی همان طور که می توانند باعث رشد سریع کسب و کارها شوند، می توانند با بازاریابی نادرست و هزینه های نا مناسب کسب و کارها را به تباهی بکشانند. 

به طور مثال اگر در موتورهای جستجو و یا سایت هایی مانند یکتانت تبلیغات دهید، اما اصول مهم آن مانند مشخص کردن هدف، بررسی کردن فرایند ورود بازدید کننده به سایت، شیوه معرفی محصولات و… را بررسی نکرده باشید ممکن است با ضرر زیادی مواجه شوید.

حتی بعضی کسب و کارها در شروع کار، هنگامی که نه محصولی دارند و نه خدماتی شروع به تبلیغات گسترده می کنند. فقط به خاطر اینکه افراد با کسب و کارشان آشنا شوند.

مطمئنا اینگونه از بازاریابی نه تنها باعث موفقیت نمی شود، بلکه باعث می شود هزینه های بسیار زیادی بیهوده تلف شود بدون اینکه نتیجه ای در بر داشته باشد.

اما با روش هایی مانند سئو و بازاریابی شبکه های اجتماعی می تواند روزانه ترافیک بسیار زیادی را به صورت رایگان دریافت کرد. اما این روش نیاز به صبر و پشت کار زیادی دارد تا بتوانید در کلمات کلیدی که مد نظر دارد رتبه بگیرید.

3- تمرکز بر معیار ها و نتایج

 

معیار و نتیجه در اصول بازاریابی

سومین مورد از اصول بازاریابی اینترنتی تمرکز بر معیارها و نتایج است. همان طور که در اول مقاله بیان کردیم گاهی اوقات با تمرکز بر چیزهایی که اهمیت زیادی ندارد مدت زمان زیادی را از دست می دهیم. 

در دنیای بازاریابی اینترنتی روز به روز به تعداد ابزارهای بازاریابی اینترنتی اضافه می شود. بنابراین اگر بخواهید هر ابزاری را که وارد دنیای اینترنت می شود بررس2ی و پیاده سازی کنید مدت زمان بسیار زیادی را از دست می دهید.

یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از این تلف کننده زمان، استفاده از معیارها و نتایج است. با مشخص کردن هر معیار و رسیدن به آن می توانید متوجه شوید که آیا از ابزارهای درستی استفاده کرده اید یا خیر.

به طور مثال هدف گذاری می کنید تا آخر ماه فروش خود را دو برابر کنید. از ابزار های مختلفی مانند smart offers استفاده می کنید و بعد از چند مدت متوجه می شوید که این پلاگین برای وب سایت شما مناسب نیست و فروشی ایجاد نکرده.

از پلاگین دیگری مانند wp optin wheel استفاده می کنید که متوجه می شوید در کمتر از یک هفته فروش بسیار زیادی را رقم زده.

بنابراین زمانی می توان از ابزار ها و پلاگین های دیگر استفاده کرد که به نتیجه دلخواه نرسیده باشیم. 

توجه داشته باشید که اصل در بازاریابی اینترنتی معیار ها و نتایج هست. ممکن است این معیار افزایش ترافیک سایت باشد یا افزایش فروش و یا افزایش ایمیل های دریافتی.

4- جمع آوری اطلاعات مخاطبان

جمع آوری ایمیل از اصول بازاریابی اینترنتی

مورد چهارم از اصول بازاریابی اینترنتی جمع آوری اطلاعات مخاطبان است. شما چه بخواهید و چه نخواهید باید همیشه به دنبال جمع آوری اطلاعات مخاطبان باشید. 

اطلاعات مخاطبان می تواند شامل ایمیل ها و یا شماره تلفن شود. بنابراین بستگی به مخاطبان شما دارد که آیا با ایمیل سر و کار دارند یا خیر و اگر ندارند حتما باید شماره همراه آن ها را دریافت کنید.

جمع آوری اطلاعات مخاطبان به این خاطر است که بعد از خروج کاربر از وب سایت تان بتوانید با آنها در ارتباط باشید. جمع آوری لیست اطلاعات مخاطبان می تواند برای موارد زیر مفید باشد:

 • افزایش فروش سایت
 • ایجاد ترافیک برای سایت
 • بهبود سئو سایت
 • برند سازی سایت
 • و…

اما ذکر این نکته بسیار مهم است که جمع آوری ایمیل بسیار به صرفه تر نسبت به شماره همراه است. طبق بررسی هایی که شده به ازای هر هزار تومن هزینه برای ایمیل می تواند مبلغی حدود 40 هزار تومن بازگشت وجه داشته باشید.

برای جمع آوری سایت می توانید از موارد زیر کمک بگیرید:

 1. ترغیب کاربران به گذاشتن کامنت
 2. درست کردن پاپ آپ و ارائه پیشنهاد جذاب
 3. قرار دادن پیشنهادی جذاب در سایدبار سایت
 4. استفاده از شبکه های اجتماعی
 5. استفاده از مگا پست ها
 6. و…

بیشتر بخوانید: چطور ایمیل بازدید کنندگان سایت را جمع آوری کنیم؟

5- آزمایش و خطا

آزمایش و خطا

شاید اگر این اصل چهارم بازاریابی اینترنتی نباشد، هیچ موفقیتی در کسب و کار اینترنتی ایجاد نشود. آزمایش و خطا کردن یکی از مهم ترین اصول بازاریابی اینترنتی است که هر دیجیتال مارکتری باید انجام دهد.

به این خاطر که شرایط هیچ وب سایتی با وب سایت دیگر مساوی نیست. مثلا بازدید کننده ، محصول، تعداد بازدید کننده، قیمت محصولات و بسیاری از موارد دیگر با وب سایت های دیگر متفاوت است.

اگر می خواهید فروش بسیار زیادی به وسیله اینترنت ایجاد کنید باید همیشه در حال خطا و آزمایش باشید. حتی اگر فکر می کنید به طور مثال بهترین پاپ آپ دنیا را طراحی کرده باز هم بعد از چند مدت رفتار کاربران تغییر می کند و باید پاپ آپی که طراحی کرده اید را تغییر دهید.

یک اصل کلیدی

اگر می خواهید در بازاریابی اینترنتی موفق باشید همیشه باید به دنبال این دو مورد باشید:

 • افزایش ترافیک سایت 
 • تبدیل بازدید کنندگان سایت به خریدار

اصول بازاریابی اینترنتی موارد مختلفی را می تواند شامل شود. اما شما هر پروژه ای را به عهده بگیرید تنها باید دو کار ترافیک و تبدیل را انجام دهید.

باید در تمام طول مسیر بازاریابی فقط تمرکز تان بر روی این دو مورد باشد. یا در حال افزایش ترافیک سایت باشید و یا در حال تبدیل بازدید کنندگان سایت به خریدار.

جمع بندی

همانطور که در بالا گفته شد اصول بازاریابی اینترنتی می تواند شامل موارد مختلفی شود. اما در این مقاله مهم ترین مواردی که باید در فرایند بازاریابی رعایت کنید پرداختیم. تنها با رعایت همین موارد شک نداشته باشید که می توانید فروش خوبی را ایجاد کنید.

به نظر شما چه چیزی دیگری می تواند جزء اصول بازاریابی اینترنتی باشد؟

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://karinoacademy.ir/?p=8007
اشتراک گذاری:
ali shurgeshti
ali shurgeshti
عاشق راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستم و تمام تلاشم این است که افراد بتوانند کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنند
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد اصول بازاریابی اینترنتی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

ایده هایی جذاب برای بلاگر شدن

6 ایده جذاب

کتاب رایگان 14 ایده برای راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی