به احتمال خیلی زیاد خودتان و یا دیگران را دیده اید که هر روزه به دنبال انواع کسب و کار اینترنتی هستند. کسب و کارهای اینترنتی زیادی وجود دارد که بعضی از آن ها درامد بسیار خوبی دارد و بعضی دیگر خیر.

امروزه بدلیل افزایش بیکاری و پیشرفت تکنولوژی یکی از بهترین راه های کسب درامد از اینترنت هست. انواع کسب و کار اینترنتی و راه های کسب درامد از اینترنت آن آنقدر زیاد هست که اگر هیچ سرمایه ای نداشته باشید و یا تخصصی نداشته باشید باز هم می توانید کسب درامد کنید.

کسب و کارهای اینترنتی یا الکترونیک مدت زمان زیادی نیست که به صورت حرفه ای دنبال می شود. به همین دلیل هم هست که این نوع از کسب و کار ها خیلی جای پیشرفت دارند. پس اصلا نگران نباشید که 

اگر شما هم قصد دارید با انواع کسب و کار اینترنتی آشنا شوید و شغل مناسب خودتان را پیدا کنید حتما این مقاله را تا آخر دنبال کنید. 

1- کسب و کار اینترنتی با فروش محصولات آموزشی

اولین مورد از انواع کسب و کار اینترنتی، فروش محصولات آموزشی به دیگران است. در این مورد فقط کافی است که دیگران شما را به عنوان متخصص در حوزه ای بشناسند. شما در هر زمینه ای که فکر کنید از این طریق می توانید کسب درامد کنید.

به طور مثال حوزه فعالیت شرکت کارینو آکادمی آموزشی بازاریابی و راه اندازی کسب و کار اینترنتی است. بنابراین شما از سایت کارینو آکادمی باید هر آنچه که در مورد بازاریابی و راه اندازی کسب و کار اینترنتی لازم است را انتظار داشته باشید.

برای اینکه بتوانید یک کسب و کار اینترنتی موفق آموزشی راه اندازی کنید باید به چند نکته بسیار مهم توجه کنید:

  • باید خودتان را به مخاطبان به عنوان متخصص بشناسانید
  • باید هر روز در حوزه ای که فعال هستید آموزش ببینید و آموزش دهید
  • همیشه باید در حال آپدیت اطلاعات تان در زمینه کاری تان باشید

2- کسب و کار اینترنتی با فروش محصولات دیگران

یکی دیگر از انواع کسب و کار اینترنتی فروش محصولات دیگران است. این کار یکی از ایده آل ترین کسب و کارهایی است که مناسب افرادی است که سرمایه یا تخصص ندارند. 

این نوع از کسب و کار اینترنتی فقط لازم نیست که سرمایه یا تخصص نداشته باشین تا شروع به این کار کنید. حتی فروشگاه های بزرگی مانند دیجی کالا هم هستند که با آن بزرگی و عظمت از چنین روشی کسب درامد می کنند.

فروشگاه های دیگری هم مانند سایت ترب هستند که کلا از چنین راهی کسب درامد می کنند. این فروشگاه تمام و کمال محصولات دیگران را به فروش می رساند.

3- کسب و کار اینترنتی با فروش محصولات فیزیکی

از دیگر انواع کسب و کار اینترنتی فروش محصولات فیزیکی است. محصولات فیزیکی می تواند تمام شامل تمام وسایلی که در اطراف شما هست شود. اما چیزی که در این روش از کسب و کار اینترنتی مهم است این هست که شما بتوانید محصولات خود را به بهترین شکل ممکن به خریدار تحویل دهید.

اگر به سایت دیجی کالا توجه کرده باشید، روند خرید بسیار ساده و حرفه ای برنامه ریزی شده. این کار باعث سریع تر شدن روند خرید می شود و فروش را بسیار افزایش می دهد. پس باید به تمام نکات درشت ریز هنگام فروش و تحویل محصول توجه کنید تا خریدار بیشترین رضایت را داشته باشد.

4- کسب و کار اینترنتی با آزاد کاری یا فریلنسری

یکی از انواع کسب و کار اینترنتی، که درامد خوبی هم دارد آزاد کاری یا فریلنسری است. این کار مختص افرادی است که در زمینه ای مانند طراحی سایت، فتوشاپ، برنامه نویسی و… مهارت دارند. سایت های خیلی زیادی در این زمینه در کشورمان در حال فعالیت هستند که یکی از بهترین این سایت ها پونیشا است. 

اگر شما در زمینه ای مهارت دارید مطمئن باشید که می توانید از این راه کسب درآمد کنید. اگر می خواهید بیشتر در زمینه کسب درامد از فریلنسری بدانید حتما این مقاله را بخوانید.

5- کسب و کار اینترنتی با خدمات و مشاوره

یکی از اقسام کسب و کار اینترنتی دادن خدمات و مشاوره به دیگران است. این راهکار از جمله مواردی است که می تواند شما را به درامد بسیار بالایی برساند. شما می توانید سایتی را راه اندازی کنید و با متخصص نشان دادن خودتان در آن حوزه اعتماد افراد را جلب کنید و به آن ها مشاوره دهید.

بنابراین قرقی نمی کند که شما در چه زمینه ای تخصص دارید. فقط کافی است که ترافیکی را که از سایت تان دریافت می کنید تبدیل کنید.

6- کسب و کار اینترنتی از طریق تبلیغات

شاید این روش از کسب درامد را زیاد در وب سایت ها دیده باشید. این روش اگر چه بین سایت ها و کسب و کارهای اینترنتی بسیار مرسوم است اما نباید اولویت اول شما باشد. از این جهت که سایت های زیادی هستند که ترافیک بسیار بیشتری نسبت به شما دارند و اگر شما بتوانید به وسیله تخصص تان ترافیک جذب کنید راه های بسیار دیگری برای کسب درامد دارید.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد که انواع کسب و کار اینترنتی که می توانید درامد خوبی هم از آن ها داشته باشید را بیان کنیم. این روش های کسب درامد اکثرا با سایت ها انجام می شود. اما اگر شما به هر دلیلی بودجه خرید دوره های آموزشی را ندارید می توانید در دوره رایگان سایت کارینو آکادمی شرکت کنید.