به احتمال خیلی زیاد خودتان و یا دیگران را دیده اید که هر روزه به دنبال انواع کسب و کار اینترنتی هستند. کسب و کارهای اینترنتی زیادی وجود دارد که بعضی از آن ها درامد بسیار خوبی دارند و بعضی دیگر خیر.

امروزه بدلیل افزایش بیکاری و پیشرفت تکنولوژی یکی از بهترین راه های کسب درامد، از اینترنت هست. انواع کسب و کار اینترنتی و راه های کسب درامد از اینترنت، آنقدر زیاد هست که اگر حتی هیچ سرمایه ای نداشته باشید و یا تخصصی نداشته باشید باز هم می توانید کسب درامد کنید.

کسب و کارهای اینترنتی یا الکترونیک مدت زمان زیادی نیست که به صورت حرفه ای دنبال می شود. به همین دلیل هم هست که این نوع از کسب و کار ها خیلی جای پیشرفت دارند. پس اصلا نگران نباشید و همین امروز با پیشنهاد های جذابی که به شما می دهیم می توانید کسب و کار اینترنتی خودتان را شروع کنید.

بنابراین اگر قصد دارید با انواع کسب و کار اینترنتی آشنا شوید و شغل مناسب خودتان را پیدا کنید حتما این مقاله را تا آخر دنبال کنید. 

1- کسب و کار اینترنتی با فروش محصولات آموزشی

انواع کسب و کار اینترنتی وب سایت آموزشی

اولین مورد از انواع کسب و کار اینترنتی، فروش محصولات آموزشی به دیگران است. در این مورد فقط کافی است که دیگران شما را به عنوان متخصص در حوزه ای بشناسند و به محصولات و آموزش هایی که قرار می دهید اعتماد کنند.

شما در هر زمینه ای که فکر کنید می توانید محصولات آموزشی تولید کنید و از این طریق می توانید کسب درامد کنید. بنابراین فقط نیازی نیست در زمینه طراحی سایت یا بورس آموزش تهیه کنید تا بتوانید کسب درامد کنید. بلکه می توانید در تمام کارهایی که فکر می کنید افراد نیاز به آموزش دارند متخصص شوید تا از این طریق بتوانید کسب درامد کنید.

به طور مثال حوزه فعالیت شرکت کارینو آکادمی آموزشی بازاریابی و راه اندازی کسب و کار اینترنتی است. بنابراین انتظارات از سایت کارینو این است که آموزش هایی تهیه کند که در زمینه بازاریابی و راه اندازی کسب و کار اینترنتی باشد.

برای اینکه بتوانید یک کسب و کار اینترنتی موفق آموزشی راه اندازی کنید باید به چند نکته بسیار مهم توجه کنید:

 • باید خودتان را به مخاطبان به عنوان متخصص بشناسانید
 • باید هر روز در حوزه ای که فعال هستید آموزش ببینید و آموزش دهید
 • همیشه باید در حال آپدیت اطلاعات تان در زمینه کاری تان باشید
 • بستری مثل شبکه های اجتماعی یا وب سایت انتخاب کنید
 • سعی کنید با تولید محتوای مفید، مخاطبان خود را جذب کنید

بیشتر بخوانید: چطور وب سایت آموزشی موفقی راه اندازی کنیم؟

2- کسب و کار اینترنتی با فروش محصولات دیگران

اقسام کسب و کار اینترنتی از همکاری در فروش

یکی دیگر از انواع کسب و کار اینترنتی فروش محصولات دیگران است. این کار یکی از ایده آل ترین کسب و کارهایی است که هر فردی خصوصا افرادی که نه سرمایه اولیه دارند و نه تخصص دارند، می توانند انجام دهند.

فروش محصولات دیگران و اسم دیگر آن همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ است. همکاری در فروش یعنی اینکه در ازای فروش محصولات دیگر فروشگاه ها پورسانتی دریافت کنید. به طور مثال می توانید محصولات دیجی کالا یا فروشگاه های اطراف تان را بفروشید و پورسانت دریافت کنید.

برای این شیوه از کسب و کار اینترنتی، نیازی نیست که حتما تخصص و سرمایه نداشته باشید تا این روش کسب درامد را شروع کنید. بلکه اگر درامد زیادی هم دارید مانند دیجی کالا باز هم می توانید این روش کسب درامد را امتحان کنید و فروش تان چند برابر کنید.

فروشگاه های دیگری هم مانند سایت ترب و ایمالز هستند که کاملا از چنین راهی کسب درامد می کنند. این فروشگاه ها تمام و کمال محصولات دیگران را به فروش می رسانند و از این طریق درامد بسیار زیادی دارند.

برای اینکه بتوانید سریع تر و راحتر از این طریق کسب درامد کنید می توانید راه های زیر را امتحان کنید:

 • فروش محصولات از طریق وب سایت تان
 • فروش محصولات از طریق شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام
 • فروش محصولات از طریق انجمن ها
 • فروش محصولات از طریق وبلاگ های پر بازدید
 • فروش محصولات از طریق سایت هایی مثل نی نی سایت 

3- کسب و کار اینترنتی با فروش محصولات فیزیکی

انواع کار اینترنتی

از دیگر انواع کسب و کار اینترنتی فروش محصولات فیزیکی است. محصولات فیزیکی می تواند تمام شامل تمام وسایلی که در اطراف شما هست شود بنابراین هر کدام از این محصولات را که بخواهید می توانید بفروشید. اما مشکلی که این کسب و کار نسبت به دیگر کسب و کار ها دارید این هست که نیاز به سرمایه اولیه دارد. بنابراین قبل از اینکه به فکر راه اندازی چنین کسب و کاری باشید باید فکر کنید که آیا سرمایه مورد نیاز را دارید یا خیر.

همچنین علاوه بر سرمایه مورد نیاز باید بسنجید که آیا توانایی رقابت با رقیبان تان را دارید؟ و اگر دارید به چه امکانات و چه تعداد نیرویی نیاز دارید؟
بعد از سنجیدن این موارد برای اینکه سریع تر بتوانید رشد کنید باید از رقیبان بزرگی مانند دیجی کالا الگو برداری کنید. البته الگو برداری به معنای کمال گرایی نیست. اگر به سایت دیجی کالا توجه کرده باشید، روند خرید بسیار ساده و حرفه ای برنامه ریزی شده. این کار باعث سریع تر شدن روند خرید می شود و فروش را بسیار افزایش می دهد. 

همچنین از دیگر نکاتی که می توان به آن اشاره کرد و در کسب و کارتان باید رعایت کنید به صورت زیر است:

 • همیشه کالایی را به فروش برسانید که از سلامت آن مطمئن هستید
 • اگر می توانید خدمات پس از فروش ارائه دهید.
 • سعی کنید مدت زمان تحویل در کمترین زمان ممکن باشد.
 • محصولات را با قیمت پایین بفروش برسانید تا بتوانید با رقیبان رقابت کنید
 • اگر می توانید برای محصولات تان گارانتی قرار دهید
 • تصاویری که از محصول در وب سایت یا شبکه های اجتماعی به اشتراک میگذارید سعی کنید با کیفیت بالا باشد
 • ui و ux را رعایت کنید

بیشتر بخوانید: چطور وب سایت موفقی راه اندازی کنیم؟

4- کسب و کار اینترنتی با آزاد کاری یا فریلنسری

کسب درامد از فریلنسری

یکی از انواع کسب و کار اینترنتی که درامد خوبی هم دارد آزاد کاری یا فریلنسری است. این کار بیشتر مناسب افرادی است که در زمینه ای تخصص و مهارت دارند و می خواهند شغلی جانبی از این طریق راه اندازی کنند. مهارت هایی مانند طراحی سایت، فتوشاپ، برنامه نویسی، گویندگی و هر مهارت دیگری که فکر می کنید می توانید از طریق کسب درامد کنید.
سایت های زیادی هستند که در این زمینه در کشورمان در حال فعالیت هستند که یکی از بهترین این سایت ها پونیشا است. همچنین سایت های دیگری مانند پارسکدرز و انجام میدم هم هستند که در این زمینه فعالیت می کنند.

یکی از مزایایی که فریلنسری نسبت به دیگر کارها دارد این است که از این طریق درامد دلاری هم می توانید داشت باشید. بله درامد دلاری، شما می توانید با عضویت در سایت هایی مانندfreelancer ، fiverr ، upwork نیز کسب درامد دلاری داشته باشید. 

برای اینکه بتوانید در فریلنسری موفق شوید حتما موارد زیر را رعایت کنید:

 • سعی کنید نمونه کار زیاد داشته باشید (البته نمونه کارهایی با کیفیت بالا)
 • پروفایل تان را کامل کنید( برای این کار می توانید از دیگران الگو برداری کنید)
 • به قولی که می دهید حتما عمل کنید
 • وقت شناس باشید و دیر تر از موعد تحویل ندهید
 • سعی کنید با صاحب پروژه خوش برخورد باشید و همیشه به سوالاتش پاسخ کامل دهید

5- کسب و کار اینترنتی با ارائه خدمات و مشاوره

انواع درامد اینترنتی از مشاوره

یکی از انواع کسب و کار اینترنتی ارائه دادن خدمات و مشاوره به دیگران است. این راهکار از جمله مواردی است که می تواند شما را به درامد بسیار بالایی برساند. البته خدماتی که ارائه می دهید بسیار مهم است به طور مثال خدمات و مشاوره بهینه سازی سایت بسیار بالا هست. به خصوص اگر سابقه درخشانی داشته باشید و یا شخص و شرکت مهمی از شما تعریف کرده باشد.

خدمات می تواند شامل کارهای بسیار زیادی شود. کارهایی مانند طراحی لوگو، بهینه سازی سایت، طراحی سایت، بررسی مشکلات سایت و… نمونه کارهایی است که می توان کارهای خدماتی راه اندازی کرد.

همچنین می توانید با راه اندازی وب سایت یا پروفایلی در شبکه های اجتماعی و ارائه مطالب ارزشمند خودتان را متخصص نشان داده و از این طریق هم مشاوره دهید و هم در صورت توانایی با ارائه خدمات کسب درامد کنید.

بنابراین فرقی نمی کند که در چه زمینه ای تخصص دارید آنچه که مهم است تبدیل مخاطبان تان به مشتری وفادار است. این مهم هم تنها با ارائه خدمات و مشاوره مفید و کاربردی قابل اجراست.

6- کسب و کار اینترنتی از طریق تبلیغات

کسب درامد از تبلیغات

شاید این روش از کسب درامد را زیاد در وب سایت ها دیده باشید. این روش اگر چه بین سایت ها و کسب و کارهای اینترنتی بسیار مرسوم است اما نباید اولویت اول در کسب و کار باشد. به خاطر اینکه اگر تنها راه درامدی، تبلیغات وب سایت باشد مطئمن باشید وب سایت های بسیار زیاد دیگری هستند که هم محتوای بهتر و هم رتبه بهتری نسبت به شما دارند.
اما اگر هدف چیزی جز تبلیغات باشد بعد از افزیش ترافیک و کسب درامد، مطمئنا تبلیغات زیادی هم خواهید گرفت. همچنین ذکر این نکته مهم است که برای کسب درامد انواع و اقسام تبلیغات مزاحم را انجام ندهید. به این خاطر که ضربه بدی هم به برند و هم به ترافیک وب سایت تان خواهد زد.

جمع بندی
در این مقاله سعی شد که انواع کسب و کار اینترنتی که می توانید درامد خوبی هم از آن ها داشته باشید را بیان کنیم. این روش های کسب درامد صد در صد اجرایی است اما چیزی که به آن نیاز دارید صبر، تلاش، استراتژی است. با این سه مورد می توانید در کسب و کارتان موفق شوید و به درامد های خوبی که شاید الان نتوانید تصور کنید دست یابید.