آموزش رایگان کسب درآمد دلاری با بلاگری 100 درصد واقعی
آموزش رایگان کسب درآمد دلاری با بلاگری 100 درصد واقعی
0
0

چطور بهترین ایده را برای راه اندازی کسب و کار انتخاب کنیم؟

287 بازدید
بهترین ایده کسب و کار

یافتن بهترین ایده برای کسب و کارتان یک کار زمان بر است و نیاز به زمان دارد. اما اگر به بعضی از نکات که در این مقاله بیان می شود توجه کنید، می توانید بهترین ایده کسب و کار را پیدا کنید. در این مقاله سعی کرده ایم که تمام مواردی که شما نیاز دارید برای یافتن بهترین ایده ذکر کنیم تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

تصور اشتباه در مورد بهترین ایده

بعضی از افراد تمام تلاش خودشان را می کنند تا ایده بکر و فوق العاده پیدا کنند ولی باز هم بعد از پیدا کردن ایده موفق نمی شوند. عده ای از افراد هم بدون اینکه ایده ای فوق العاده داشته باشند کسب و کار خودشان را شروع می کنند و در بسیار موفق می شوند. بنظر شما فرق این دو گروه از افراد در چیست؟

افرادی که به دنبال یافتن ایده ای فوق العاده هستند، به این دلیل موفق نمی شوند که تمام فکر و ذکرشان همان ایده است. این افراد با تصور به اینکه اصل در کسب و کار ایده است، شروع به آموزش دیدن مهارتی نمی کنند. در حالی که هر کاری نیاز به کسب مهارت دارد و بعد از آن مطابق با مهارتی که دارید به دنبال ایده باشید.

گروه دوم هم با اینکه ایده ای فوق العاده نداشته اند ولی توانسته اند کسب و کاری موفق راه اندازی کنند. با توجه به پاراگراف اول می توان جواب را حدس زد. ایده فقط ابزاری برای استارت کار است، اما این استارت زمانی زده می شود که شما مهارت های لازم برای آن کار را داشته باشید.

اگر مدیران فروشگاه دیجی کالا مهارت های لازم برای بازاریابی و مدیریت کسب و کار را نمی داشتند، هیچ وقت به چنین جایگاهی نمی رسیدند. بنابراین شما یا باید مهارت داشته باشید و بعد به دنبال ایده باشید و یا اینکه سرمایه کافی برای راه اندازی کسب و کارتان داشته باشید.

تصور اشتباهی که بین بعضی افراد شایع است این هست که فکر می کنند اگر بهترین ایده را داشته باشند می توانند سرمایه گذار پیدا کنند پولدار شوند. باید این را بدانید که هیچ سرمایه گذاری تا وقتی از ایده شما مطمئن نشوند، روی ایده فوق العاده شما سرمایه گذاری نمی کنند.

سرمایه گذاران وقتی از ایده شما استقبال می کنند که مراحلی از آن را انجام داده باشید. هیچ فردی روی هیچ و پوچ که هنوز اتفاقی نیفتاده و معلوم نیست این ایده موفق می شود یا نه سرمایه گذاری نمی کند. چون ممکن است تمام سرمایه خود را در این راه از دست بدهند. 

راه های کشف بهترین ایده ها

بهترین ایده ها در درون شماست. اگر شما بتوانید خودتان را خوب بشناسید می توانید بهترین ایده را پیدا کنید. افرادی در خود قدرت بازاریابی را حس می کنند. افرادی نقاشی های زیبایی می توانند رسم کنند. افرادی استعداد و نبوغی دیگر که هر کدام قدرتی در درون هر انسان است. 

متاسفانه ما به قدرت درون خودمان ایمان نداریم و کاری که به آن علاقه داریم را بسیار نادیده می گیریم. هر انسانی به کاری علاقه دارد و این کار می تواند استارت فوران ایده ها باشد. با جست و جو و راه هایی که در ادامه مقاله گفته می شود می توانید ایده خود را پیدا و کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید.

یافتن بهترین ایده کسب و کار

راه های پیدا کردن بهترین ایده کسب و کار

این فکر کاملا اشتباه است که اگر فقط یک کنار بنشینید و تفکر کنید می توانید ایده ای فوق العاده پیدا کنید. بنابراین اگر می خواهید به ایده ای خوب برای کسب و کارتان برسید، همیشه در تکاپو باشید. این کار باعث می شود که شما فرصت ها را لمس کنید و اگر مهارت مطابق با آن را داشته باشید کسب و کارتان را راه اندازی کنید. بهترین راه های پیدا کردن ایده:

1- مجله و سایت های آگهی و استخدامی

سایت ها و مجله های آگهی دهنده را با دقت بررسی کنید. کارهایی که به آن ها علاقه دارید را یادداشت کنید. بعد از آن تمام مواردی که فکر می کنید جالب هستند را در تک تک موارد مورد علاقه قرار دهید. این کار باعث می شود که شما گروهی از کسب و کار ها را داشته باشید. بعد از این مرحله در مورد هر کدام که با شرایط شما سازگار هستند فکر کنید و ایده بدست آورید و شروع کنید.

با یک مثال بهتر متوجه شوید: شما به اینترنت علاقه دارید و در سایت های اگهی سرچ می کنید. متوجه می شوید که کلماتی مثل بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ زیاد تکرار شده اند. در اینترنت سرچ کنید و با شغل هر کدام آشنا می شوید. در نهایت کسب و کاری برای بازاریابی اجناس در اینستاگرام می رسید.

2- دقت به اطراف

  اگر به اطراف تان دقت کنید راه های زیادی برای یافتن ایده پیدا می کنید. از مشکلاتی که در بیرون می بینید تا مشکلاتی که در تلویزیون و شبکه های مجازی مشاهده می کنید. هر کدام از این مشکلات می تواند ایده ای برای شما باشد تا شروع به کار کنید.

به طور مثال: شما در بیرون قدم می زنید و مشاهده می کنید که مغازه داران کنار فروشگاه خود نشسته اند و مشتری ندارند. کمی با خود فکر کنید می توانید به این ایده برسید که محصولات این فروشگاه ها را به فروش برسانید. اما شاید تعجب کنید که وقتی این افراد نمی توانند بفروشند شما چطور می توانید بفروشید!؟

با سرچ در گوگل و آشنا شدن با انواع و اقسام بازاریابی، با واژه افیلیت مارکتینگ و یا همکاری در فروش آشنا می شوید. همکاری در فروش یعنی اینکه محصولات دیگران را از طریق شبکه های اجتماعی و وب سایت ها به فروش برسانید.اگر می خواهید بیشتر با این نوع از کسب درآمد آشنا شوید حتما مقاله ما را در زمینه همکاری در فروش بخوانید.

3- یافتن علاقه ها

علاقه می تواند انسان را از فرش به عرش برساند. این جمله اغراق نیست بلکه اگر انسان به چیزی که علاقه دارد بپردازد به هیچ عنوان خسته نمی شود و سریع می تواند پیشترفت کند. شما به هر چیزی که علاقه داشته باشید می توانید از آن کسب و کار اینترنتی درست کنید و آن را توسعه و رونق دهید.

فرض کنید: اگر شما به گل علاقه دارید می توانید این علاقه خودتان را تبدیل به ایده و ایده را تبدیل به بهترین کسب و کار کنید. شما به وسیله این علاقه می توانید یه سایت یا کانالی در اینستاگرام یا تلگرام راه اندازی کنید. انواع و اقسام گل ها را به فروش برسانید و روش های مواظبت و انواع خاک و کود و موادی که برای مراقبت از گل نیاز است را به فروش برسانید.

شما هر ایده ای که داشته باشید را می توانید تبدیل به کسب و کار اینترنتی کنید. فقط کافی است که کمی در گوگل سرچ کنید و مراحل راه اندازی آن را بیاموزید.طولی نکشیده می توانید خریدارن زیادی برای خودتان دست و پا کنید.

4- دفترچه یادداشت

یادداشت کردن ایده ها می تواند خودش راهی برای شروع ایده پردازی باشد. اگر شما هدفی و یا علاقه ای را روی برگه بنویسید و پیرامون آن فکر کنید ایده های عالی زیادی می توانید کسب کنید. هر چقدر که فکر و ایده به ذهنتان می آید را روی برگه بنویسید. این کار باعث می شود که حتی بعد از راه اندازی کسب و کارتان از این ایده ها دوباره ایده بگیرید و آن را تقویت کنید.

5- گفت و گو

حرف زدن با افراد مختلف باعث فکر و خلاقیت درون شما می شود و در نتیجه ایجاد بهترین ایده. اگر به کار خاصی علاقه دارید می توانید از افراد همان حوزه کمک بگیرید. این افراد به دلیل تجربه ای که دارند و بالا و پایین های زیادی دیده اند خیلی می توانند به شما کمک کنند. 

ایده مناسب کسب و کار

چطور بفهمیم ایده کسب و کارمان مناسب است

اگر ایده های مناسبی داشته باشید ولی ندانید که کدام یکی را انتخاب کنید حتما راه کارهای زیر را انجام دهید. فقط توجه داشته باشید که اگر ایده ای دارید که رقیب زیاد دارد اصلا نترسید. به این خاطر که بازارکار فراوانی دارد رقیب زیاد است. بنابراین اگر شما هم وارد آن کار شوید می توانید مانند رقیبانتان کسب درامد کنید. 

google alerts

گوگل الرت ابزاری بسیار عالی برای سنجش ایده های ناب شماست. گوگل الرت ابزاری رایگان است که خوشبختانه ایران را تحریم نکرده و شما می توانید نتایج دقیقی شناسایی کنید. شما می توانیدبا این ابزارهای بهترین ایده ها را تشخیص دهید و روی آن ها سرمایه گذاری کنید. 

بالا بودن تقاضا

از دیگر مواردی که می توانید بکار ببرید این است که ببینید آیا تقاضا در ایده ای که دارید زیاد است یا نه. شما می توانید تعداد نتایج گوگل برای کلمه کلیدی کسب و کارتان استفاده کنید و تعداد نتایج را بررسی کنید. همچنین اگر سایت هایی در زمینه کاری تان وجود دارد می توانید رتبه الکسا آن ها را محاسبه کنید. اگر زیر هزار است بدانید که این ایده شما پر تقاضا است.

درآمد رقبا

اگر رقبایی که دارید درامد بالایی دارند و از اوضاع مالی خوبی برخوردارند، بدانید که این ایده شما بهترین ایده برای شروع کسب و کار است. شما می توانید کسب و کار آن ها را آنالیز کنید و از آن ها الگو بگیرید و یا اگر ممکن است گفت و گویی با هم داشته باشید. همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر از سرچ در گوگل استفادده کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://karinoacademy.ir/?p=3036
اشتراک گذاری:
ali shurgeshti
ali shurgeshti
عاشق راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستم و تمام تلاشم این است که افراد بتوانند کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنند
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چطور بهترین ایده را برای راه اندازی کسب و کار انتخاب کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

ایده هایی جذاب برای بلاگر شدن

6 ایده جذاب

کتاب رایگان 14 ایده برای راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی