بک لینک یا لینک بیلدینگ یکی مهم ترین بحث ها در سئو وب سایت است. هر چقدر تعداد بک لینک های شما به مطالبتان بیشتر باشد احتمال اینکه بتوانید رتبه یک گوگل را ازان خود کنید خیلی بیشتر است. لینک بیلدینگ را باید بسیار حرفه ای انجام داد. اگر شما مدام بک لینک بسازید در کلمات کلیدی پنالتی می شوید و این بدترین اتفاق ممکن است.

بک لینک چیست؟ 

بک لینک به این معناست که سایتی و یا شبکه اجتماعی به سایت شما لینک می دهد و وقتی مخاطب روی آن کلمه کلیک می کند به سایت شما هدایت می شود. بک لینک را می توان از طریق متن و یا تصاویر انجام داد و از این طریق مخاطبان می توانند به سایت شما هدایت شوند.

انواع بک لینک

بک لینک انواع مختلفی دارد که هر کدام کاربرد و اهمیت مختص به خود را دارد. لینک های داخلی و خارجی و همچنین لینک فالو و نو فالو که در پایین هر کدام را توضیح می دهیم.

لینک داخلی و خارجی 

لینک سازی داخلی به لینک بیلدینگ داخل سایت گفته می شود. به این صورت که شما از صفحه ای به صفحه دیگر لینک می دهید و از این طریق صفحات را به یکدیگر متصل میکنیم. لینک سازی خارجی بر عکس لینک سازی داخلی است و سایتی دیگر به سایت شما لینک می دهد.

لینک سازی باعث می شود که خزنده ها اهمیت یک صفحه را تشخیص دهد. هر چقدر که لینک های طبیعی به سایت شما بیشتر باشد اهمیت سایت شما هم بیشتر می شود و در گوگل رتبه بهتری می گیرد. 

لینک فالو و نو فالو 

لینک های فالو(dofollow) و لینک های نوفالو(nofollow) کاملا با یک دیگر متفاوت هستند. لینک های فالو به سایت های دیگر اشاره دارد و گوگل برای آن ها ارزش زیادی قائل است. لینک های نوفالو ارزشی برای گوگل ندارد ولی می تواند باعث برند سازی و آشنایی دیگران با وب سایت شما شود. 

 

10فاکتور مهم در بک لینک ها

1.اعتبار صفحه ای که از آن لینک می گیرید مهم است

2.اعتبار صفحه ای که از آن لینک می گیرید مهم است

3.طول محتوای صفحه ای که از آن لینک می گیرید مهم است

4.کیفیت محتوای صفحه لینک دهنده به شما

5.محل لینک در صفحه مورد نظر مهم است و بهترین مکان داخل در محتوای سایت است

6.لینک گرفتن از سایت های دولتی و دانشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است

7.مرتبط بودن محتوای صفحه ای که ازآن لینک می گیرید

8.اگر کلمه کلیدی در صفحه آن سایت باشد خیلی بهتر است

9.لینک گرفتن از فیسبوک و یوتیوب مهم است

10.صفحه لینک گرفته شده باید آپدیت شود و الا از اهمیت لینک شما پایین می آید

4 نکته مهم در ساخت بک لینک ها

توجه داشته باشید که اگر خود شما می خواهید برای سایت تان لینک بسازید باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید تا گوگل متوجه نشود که شما خودتان بک لینک برای سایت تان ساخته اید:

1.تنوع در ساخت انواع بک لینک ها ( برای سایت تان هم لینک های فالو بسازید و هم لینک های فالو)

2.لینک دادن به صفحات مختلف سایت

3.برای گوگل بسیار مهم است که با چه انکرتکستی به صفحات و سایت تان لینک می دهید پس سعی کنید که با کلمات مختلف و کلیدی لینک دهید تا در انواع کلمه لینک بگیرید

4.بهترین نوع تبلیغات و لینک برای شما اگر می خواهید هزینه کنید رپورتاژ آگهی است