آموزش رایگان کسب درآمد دلاری با بلاگری 100 درصد واقعی
آموزش رایگان کسب درآمد دلاری با بلاگری 100 درصد واقعی
0
0

راهنمای کامل تبلیغ نویسی در سال2021

75 بازدید
کپی رایتینگ

تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ یکی از برترین مهارت‌هایی است که هر فردی باید به آن بپردازد. تفاوتی نمی‌کند کسب‌وکار داشته باشید یا نداشته باشید اما اگر مهارت تبلیغ نویسی را یاد داشته باشید به‌راحتی می‌توانید هر چیزی را به هرکسی بفروشید.
اکثر افراد یا هیچ اطلاعی درباره چنین مهارتی ندارند و یا آن را بسیار ابتدایی و بیهوده تلقی می‌کنند. اما افراد بزرگی مانند دن لاک و نیل پتل می‌گویند نخستین مهارتی که هر انسانی باید یاد داشته باشد مهارت تبلیغ نویسی است.
چون اگر انسان مهارت تبلیغ نویسی را یاد داشته باشد هیچ‌وقت بیکار نیست و همیشه در حال رشد است. بنابراین اگر می‌خواهید در کپی رایتینگ مهارت پیدا کنید و بیشتر با این علم آشنا شوید حتما این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

تبلیغ نویسی چیست؟

تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ هنر نوشتن کلمات است به صورتی که با اقدام مخاطبین منجر به افزایش فروش محصولات و خدمات شود. نیل پتل تبلیغ نویسی مانند استخدام کارمند فروش می‌داند. او بیان می‌کند که همان‌قدر که کارمند فروش می‌تواند به افزایش فروش کمک کند نوشتن متن تبلیغی خوب هم می‌تواند کمک کند.
دن لاک تبلیغ نویسی را در سه چیز خلاصه می‌کند: توانایی اقناع مخاطب، نفوذ در مخاطب و تعامل با مخاطب. بنابراین تبلیغ نویسی به معنای توانایی استفاده از کلمات نوشته‌شده برای ترغیب افراد به اقدامی است . این اقدام ممکن است خرید محصول و یا استفاده کردن از محصولات و یا هدایت کردن مخاطب به صفحه‌ای خاص باشد.

دیوید اگیلوی در مورد تبلیغ نویسی می گوید:

چیزی که واقعا باعث می شود مصرف کنندگان خرید کنند یا نکنند، محتوای تبلیغاتی شماست نه قالب آن 

مزایای تبلیغ نویسی

مزایای تبلیغ نویسی

کپی رایتینگ بسیار مهم است و باعث افزایش سریع فروش می‌شود، بدون اینکه هزینه‌ای انجام شود. به‌طور مثال تصور کنید وب سایتی در حال فروش محصولات است و نرخ تبدیل هر محصول یک درصد است. یعنی از هر صد نفر که از محصول بازدید می‌کنند فقط یک نفر خرید می‌کند.
حال با انجام دادن برخی از کارهای تبلیغ نویسی نرخ تبدیل را به دو درصد افزایش می‌دهیم بدون اینکه هزینه انجام شود.در این صورت مثلا به‌جای 100 میلیون درامد در ماه، 200 میلیون درامد در ماه فقط از یک محصول کسب می‌کنیم.

اصول تبلیغ نویسی

اگر می‌خواهید به یک کپی رایتر حرفه‌ای تبدیل شوید نوشتن متون زیاد و یا خواندن کتاب‌های زیاد کافی نیست. بلکه شما باید اصول تبلیغ نویسی را یاد بگیرید و هرکدام را به‌درستی اجرا کنید.
در ابتدا که می‌خواستم شروع به نوشتن متن تبلیغاتی کنم فقط می‌نوشتم و سعی می‌کردم تا از دیگران تقلید کنم. اما بعد از چند ماه تلاش نتیجه‌ای که در نظر داشتم را نگرفتم و با شکست مواجه شدم. در ابتدا تصور می‌کردم که کپی رایتینگ کاری بسیار دشوار و حتی مادر زادی است.
اما بعد از مطالعه چند کتاب در این زمینه که در پایین بعضی از آن‌ها را معرفی می‌کنم متوجه شدم که اصول تبلیغ نویسی را رعایت نکرده‌ام. بعدازاینکه اصول تبلیغ نویسی را یاد گرفتم و اجرا کردم فروش محصولات و خدمات بسیار افزایش پیدا کرد.

بیشتر بخوانید: اصول تبلیغ نویسی 

نمونه تبلیغ نویسی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تبلیغ نویسی فقط در نوشتن محصور می‌شود، اما این کاملا اشتباه است. تبلیغ نویسی می‌تواند شامل ساخت یک محصول خاص مانند محصولات اپل هم شود.
اما کسب‌وکارها برای اینکه راحت‌تر بتوانند پیامشان را به مخاطبین منتقل کنند از متون و یا تصاویر استفاده می‌کنند. مثلا در تصویر زیر:

نمونه تبلیغ نویسی


که شرکت ال‌جی برای تبلیغ کیفیت تصویر محصولاتش از آقای مهران غفوریان استفاده کرده است. بنابراین آنچه در کپی رایتینگ مهم است انتقال کیفیت محصولات و خدمات و ترغیب مشتری به خرید است.

چگونه تبلیغ نویس شویم؟

بعد از مطالب بالا شاید به این فکر افتاده باشید که چطور می‌توان به یک تبلیغ نویس برجسته تبدیل شد. اما به‌احتمال‌زیاد با خودتان تصور می‌کنید که باید ساعت‌های زیادی را صرف نوشتن کنید و یا اینکه باید صدها کتاب مطالعه کنید. شایدم تصور می‌کنید که برای کپی رایتر شدن باید مدرک دانشگاهی بگیرید و پول زیادی را هزینه کنید.
اما همیشه روشی بهتر و راحت‌تر برای پیشرفت وجود دارد. برای اینکه بتوانید به یک تبلیغ نویس ماهر تبدیل شوید فقط یک ماه زمان نیاز دارید. بعدازاین یک ماه می‌توانید علاوه بر رشد کسب‌وکار خودتان کسب‌وکارهای زیاد دیگری را هم رشد دهید.

بیشتر بخوانید: چطور تبلیغ نویس شویم؟

تبلیغ نویسی در شبکه‌های اجتماعی

کپی رایتینگ در اینستاگرام

شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام از محبوبیت بسیار زیادی بین ایرانیان برخوردار هستند و کمتر کسی را مشاهده می‌کنید که در این رسانه‌ها فعالیت نداشته باشد.
طبق آخرین آماری که در سال 1399منتشرشده بیش از 50 میلیون ایرانی در این شبکه‌ها فعالیت می‌کنند. بنابراین این شبکه‌ها را می‌توان یکی از برترین ابزارها برای رشد سریع کسب‌وکارها دانست.
البته هر بستری که ازدحام در آن زیاد باشد رقابت هم زیاد است. اما با تبلیغ نویسی در اینستاگرام و تلگرام خیلی راحت‌تر می‌توان از رقیبان پیشی گرفت.
در شبکه‌هایی مانند اینستاگرام روزانه صدها تبلیغ را می‌توان مشاهده کرد که بدون هیچ اصول و استراتژی منتشر می‌شوند و با کمترین بازدهی ممکن به پایان می‌رسند. بنابراین می‌توان این را یک فرصت دانست و با تبلیغ نویسی برای دیگران کسب درامد بالایی را رقم زد.

بیشتر بخوانید: آموزش تبلیغ نویسی در اینستاگرام

تبلیغ نویسی به سبک بازاریابی عصبی

هرروز تبلیغ کردن سخت‌تر می‌شود و مردم کم‌تر به آن توجه می‌کنند. تصور کنید یک روزبه خیابان می‌روید، با انواع و اقسام تبلیغات بنری، آنلاین، سروصداها و … بمباران می‌شوید. اگر مغز بخواهد به تمام این تبلیغات توجه کند و هرکدام را پردازش کند انرژی بسیار زیادی را از ما می‌گیرد. بنابراین مغز هر تبلیغی که جذابیت نداشته باشد را از فیلتر خودش عبور نمی‌دهد.

اما بازهم همیشه روش‌هایی وجود دارد که مردم جذب شوند و درنتیجه اقدام کنند. یکی از روش‌های مهم و کلیدی در کپی رایتینگ استفاده از علم nlp و یا بازاریابی عصبی است. یعنی رساندن همان مفهوم اما با کلماتی متفاوت که تأثیری بیشتر داشته باشد.
به‌طور مثال اگر می‌خواهید به بازدیدکنندگان بفهمانید که 2000 مخاطب راضی دارید نمی‌توانید بگویید که ما 2000 مخاطب راضی داریم. بلکه روش بهتر این است که بگویید نمی‌خواهید به 2000 مشتری راضی ما بپیوندید؟ این خود نشان‌گر این است که شما 2000 مشتری راضی دارید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://karinoacademy.ir/?p=8660
اشتراک گذاری:
ali shurgeshti
ali shurgeshti
عاشق راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستم و تمام تلاشم این است که افراد بتوانند کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنند
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد راهنمای کامل تبلیغ نویسی در سال2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

ایده هایی جذاب برای بلاگر شدن

6 ایده جذاب

کتاب رایگان 14 ایده برای راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی