یه کتاب عالی برای راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی برای دانلود اینجا کلیک کن
یه کتاب عالی برای راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی
0
0

3 راهکار بازاریابی محتوا که به رشد کسب و کار کمک می کند

61 بازدید
راهکار های بازاریابی محتوا

احتمالا شما که این مقاله را می خوانید با بازاریابی محتوا آشنا هستید. اما گاهی اوقات ممکن است که هر مقدار تلاش می کنید باز هم نتیجه زیادی نگیرید. در این مقاله راهکارهای بازاریابی محتوا را برای شما بیان کرده ایم که با انجام دادن آن ها می توانید رشد محسوسی را تجربه کنید.

بازاریابی با استفاده از محتواا مزایای زیادی دارد اما با این وجود باز هم اکثر شرکت ها بازاریابی محتوا استفاده نمی کنند. از عمده دلایلی که اکثر شرکت ها از بازاریابی محتوا استفاده نمی کنند و یا زیاد به آن اهمیت نمی دهند مدت زمان به نتیجه رسیدن رشد کسب و کار از این طریق است. اگر چه انجام دادن بازاریابی توسط محتوا فواید زیادی دارد اما به دلیل دیر به نتیجه رسیدن و قابل مشاهده نبودن سریع نتایج کسب و کارهای کمی از آن استقبال می کنند.

در این مقاله قصد داریم چند راهکار را برای شما بیان کنیم که با انجام دادن آن ها رشد کسب و کار شما چندین برابر می شود. با انجام دادن این سه روش به صورت محسوسی می توانید متوجه رشد کسب و کارتان شوید.

1- استفاده از تصاویر

use image in content

یکی از بهترین راهکار هایی که می توانید از آن جهت بهبود محتوا استفاده کنید استفاده از تصاویر است البته نه هر تصویری. به طور مثال وب سایت های زیادی را می توانید مشاهده کنید که از تصاویر استفاده می کنند، اما تصاویری که هیچ ارتباطی با محتوا ندارد.

زمانی که به مقاله ای که نوشته اید نگاه می کنید چه حسی پیدا می کنید؟ حس اینکه چقدر این مقاله کسل کننده است و یا حس اینکه چه مقاله جذابی نوشته ام. اگر مقاله ای بنویسید که تماما متن باشد و یا خیلی کم از تصاویر استفاده کرده باشید مطمئنا بازدید کنندگانی که وارد سایت تان می شوند حسی جز کسل شدن پیدا نمی کنند.

نکته ای دیگر که در مورد تصاویر وجود دارد و محتوا را بسیار کاربر پسند می کند سرعت بخاطر سپاری تصاویر نسبت به متن است. اگر شما محتوای متنی بنویسید و از کاربر بخواهید آن را برای شما توضیح دهید نهایتا بیش از 15 درصد را بخاطر نمی آورد. اما سرعت یادگیری و بخاطر سپاری تصاویر می توانید تا 70 درصد افزایش پیدا کند.

این سرعت بخاطر سپاری بخاطر این است که مغز انسان تصاویر را 60 هزار برابر سریع از متون پردازش می کند. بنابراین با این سرعت پردازش یاد آوری تصاویر هم نسبت به متون بسیار بیشتر است.

2- محتوا نویسی را با وبلاگ نویسی مقایسه نکنید

بلاگ نویسی

یکی از راه های بازاریابی محتوا وبلاگ نویسی است که از محبوبیت زیادی در ایران و جهان برخوردار است. اما بعضی افراد محتوا نویسی برای سایت را همانند وبلاگ نویسی می دانند.

اگر چه این دو شباهت های زیادی با یکدیگر دارند اما می توان این دو را کاملا از یکدیگر متفاوت دانست و ارزش بسیار بیشتری برای محتوای سایت قائل شد.

وبلاگ اگر چه به عنوان یکی از بهترین کانال بازاریابی محتوا شما می‌تواند باشد اما هسته اصلی کسب و کار شما وب سایت است. بنابراین نباید کیفیت کاری که برای وبلاگ قرار می‌دهید برای وب سایت هم قرار دهید. بلکه کیفیت محتوای وبسایت باید چندین برابر بهتر و بیشتر از محتوای وبلاگ باشد.

اما این بدین معنا نیست که از وبلاگ نویسی زیاد استفاده نکنید و یا زیاد به آن اهمیت ندهید. بلکه وبلاگ نویسانی هستند که ماهانه چندین هزار بازدید کننده را جذب می کنند بدون اینکه هیچ هزینه پرداخت کنند. مخصوصا در سایت هایی مانند ویرگول که پست مهمان قبول می کند افراد زیادی را می توانید کسب و کارتان کنید.

3- محتوا را همه جا به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در راهکارهای بازاریابی

ترافیک ارگانیک فقط نمی‌تواند تنها نقطه بازاریابی شما باشد. بلکه باید تا جایی که می توانید محتوا را در بستر های مختلف مثل شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

تصور کنید روزانه میلیون ها نفر در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، تلگرام، آپارات و… وقت صرف می‌کنند. از طریق این شبکه ها می‌توانید افراد زیادی را با کسب و کارتان آشنا کنید.

شاید با خود فکر کنید که چطور می‌شود محتوای متنی که داخل وب سایت منتشر شده را در بسترهایی مثل اینستاگرام و آپارات منتشر کنید؟

شما به راحتی با تبدیل محتوا به فرمت های دیگر می‌توانید افراد زیادی را جذب کنید. به طور مثال می‌توانید محتوایی که درباره راهکار های بازاریابی محتوا نوشته اید را به محتوای ویدیویی و یا فایل pdf و های پادکست تبدیل کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://karinoacademy.ir/?p=8282
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
ali shurgeshti
ali shurgeshti
عاشق راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستم و تمام تلاشم این است که افراد بتوانند کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنند
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 3 راهکار بازاریابی محتوا که به رشد کسب و کار کمک می کند

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

ایده هایی جذاب برای بلاگر شدن

6 ایده جذاب

کتاب رایگان 14 ایده برای راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی