آموزش رایگان کسب درآمد دلاری با بلاگری 100 درصد واقعی
آموزش رایگان کسب درآمد دلاری با بلاگری 100 درصد واقعی
0
0

آموزش ساخت کانال یوتیوب

26 بازدید
آموزش ساخت کانال یوتیوب

اگر بخواهید در یوتیوب فعالیت کنید اولین قدم برای شروع ساخت کانال یوتیوب است. ساخت کانال در یوتیوب با دیگر شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌ها مانند آپارات متفاوت است و از حساسیت بسیار بیشتری برخوردار است.

فرایند ساخت کانال یوتیوب فقط چند دقیقه کار دارد اما بعد از ساخت کانال در یوتیوب باید تنظیماتی انجام داد تا بعد از به درآمد رسیدن کانال بتوانید بیشترین درآمد ممکن را داشته باشید.

در این مقاله آموزش ساخت کانال یوتیوب را هم در کامپیوتر و هم در گوشی آموزش می‌دهیم. چون روند ساخت کانال در هر دو مورد با یکدیگر متفاوت است و هر کدام بخش‌های متفاوتی از دیگری دارد.

دقت داشته باشید که این آموزش با جدیدترین تغییرات یوتیوب ساخته شده. بنابراین چه در گوشی و چه در کامپیوتر روند ساخت کانال یکی است و اگر این فرایند تغییر کند مقاله آپدیت می‌شود. همچنین اگر می‌خواهید از یوتیوب درآمد داشته باشید حتما مقاله کسب درآمد از یوتیوب در ایران را مطالعه کنید.

آموزش ساخت کانال یوتیوب با کامپیوتر

فرایند ثبت نام و ساخت کانال در کامپیوتر بسیار راحت‌تر از گوشی موبایل است. به همین دلیل اول فرایند ثبت نام در کامپیوتر را آموزش می‌دهیم و بعد از آن یوتیوب با گوشی را آموزش می‌دهیم.

برای ساخت کانال ابتدا باید به وب سایت youtube بروید. بعد از اینکه از طریق مرورگر کامپیوتر به وب سایت یوتیوب رفتید باید روی گزینه sing in که در گوشه سمت راست مانیتور وجود دارد کلیک کنید.

کلیک روی sing in
آموزش ساخت کانال یوتیوب 16

بعد از اینکه روی گزینه sing in ثبت نام کردید اگر جیمیل ندارید باید روی گزینهcreate account کلیک کنید و یک حساب gmail در گوگل درست کنید. اگر یاد ندارید می‌توانید در گوگل جستجو کنید و درست کنید. اما اگر اکانت جیمیل دارید باید در کادر مشخص شده جیمیل و با زدن دکمه نکست در کادر بعدی رمز آن را وارد کنید.

دقت داشته باشید که بعد از ساخت اکانت جیمیل حتما نام جیمیل و رمز آن را به خاطر داشته باشید تا اگر به صورت خودکار وارد حساب‌تان نشدید بتوانید استفاده کنید.

وارد کردن جیمیل و رمز آن

بعد از اینکه رمز و جیمیل مورد نظرتان را وارد کردید اگر درست باشد مراحل ساخت حساب یوتیوب به پایان رسیده است. اما هنوز ساخت کانال یوتیوب باقی مانده که آن را هم در ادامه توضیح خواهیم داد. برای ساخت اکانت یوتیوب بر روی کادر مشخص شده در تصویر زیر کلیک کنید.

ساخت کانال یوتیوب

بعد از اینکه روی کادر مربوطه کلیک کردید روی اولین گزینه یعنی create a channel کلیک کنید. بعد از اینکه کلیک کردید یوتیوب ورود شما را به عنوان محتوا ساز جدید خوش آمد می گوید و روی گزینه get start کلیک کنید.

در قسمت بعدی با دو گزینه مواجه خواهید شد که یکی use your name است و دیگری use a custom name است. اولی یعنی اینکه یک کانال شخصی برای شما درست می‎‌کند و از همان اسم جیمیل‌تان استفاده می‌کند. اما دومی یعنی use a custom name برای شما یک کانال برند درست می‌کند و نام دلخواه‌تان را می‌توانید انتخاب کنید.

در این قسمت ما روی دومی کلیک می‌کنیم تا به مرحله بعد برویم:

ساخت کانال

در قسمت بعد اسمی که برای کانال‌تان می‌خواهید را در کادر مشخص شده وارد می‌کنید و تیک زیر کادر را می‌زنید و بعد از زدن تیک روی دکمه creat کلیک می‌کنید. در قسمت بعدی باید جزئیات کانال مثل تصاویر، درباره ما و… را وارد کنید که در پایین توضیح می‌دهیم.

اولین مورد یعنی update picture برای مشخص کردن تصویر پروفایل کانال یوتیوب‌تان است. کادر بعدی یعنی Tell viewers about your channel قسمت درباره ما کانال یوتیوب‌تان است. از طریق این قسمت افراد می‌توانند متوجه شوند که شما چه کسی هستید و در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید.

قسمت بعدی یعنی Add links to your sites برای وارد کردن لینک‌ وب‌سایتتان و لینک دیگر شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، فیسبوک و… است. اگر این قسمت را کامل کردید می‌توانید روی گزینه save and continue کلیک کنید و اگر می‌خواهید بعدا کامل کنید می‌توانید روی گزینه set up later کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

روند ساخت کانال یوتیوب با کامپیوتر به همین راحتی بود و تمام شد فقط باید یکسری تنظیمات انجام داد که در ادامه مقاله به آن می‌پردازیم.

برای انجام دادن این تنظیمات باید به یوتیوب استودیو بروید. از قسمت های مشخص شده در تصویر اول روی کادر کلیک کنید و بعد روی یوتیوب استودیو کلیک کنید.

تنظیمات یوتیوب استودیو

بعد از اینکه وارد یوتویب استودیو شدید باید به قسمت تنظیمات بروید. با کلیک روی گزینه تنظیمات با کادری مواجه خواهید شد که شامل بخش‌های عمومی، کانال، پیش فرض‌های بارگزاری، اجازه‌ها، انجمن و قراردادها می‌شود.

بخش عمومی: در این بخش واحد پیش فرض نمایش مبلغی که توانستید‌اید کسب درامد کنید نمایش داده می‌شود. این بخش هیچ تأثیری بر درآمد شما ندارند و فقط برای نمایش واحدی پولی میزان کسب درامدتان است.

بخش کانال: خود این بخش شامل سه قسمت می‌شود:

 • اطلاعات اصلی: کشور محل اقامت را کشوری انتخاب کنید که پول از طریق آن کشور برای شما واریز می‌شود. اگر هنوز مشخص نیست و اول کار هستید بهتر هست کشور ترکیه را انتخاب کنید. کادر بعدی هم برای وارد کردن کلمات کلیدی ویدئوهایتان هست. این بخش می‌تواند به یوتیوب کمک کند تا بهتر متوجه شود که شما در چه زمینه‌هایی ویدئو منتشر می‌کنید.
 • تنظیمات پیشرفته: این قسمت بسیار مهم هست و در درامد شما بسیار تأثیر گذاراست.
  1. در قسمت اول اگر در حوزه کودک فعالیت نمی‌کنید حتما گزینه (نه این کانال برای کودکان نیست) را فعال کنید. چون یوتیوب قوانین بسیار سختی برای ویدئوهای کودکان دارد و همچنین درآمدتان بسیار کاهش پیدا می‌کنید.
  2. قسمت بعدی که برای ناشنوایان است فعلا برای زبان فارسی در دسترس نیست.
  3. بوسیله گزینه بعدی می‌توانید تعداد سابسکرایب‌ها را به دیگران نمایش دهید و یا اینکه از دیگران مخفی کنید.
  4. قسمت بعدی که آگهی‌ها هست بسیار مهم هست. چون اگر تیک این گزینه زده باشد درآمدتان بسیار کاهش می‌یابد و تبلیغی بر روی ویدئوها نمایش داده نمی‌شود. پس حتما تیک گزینه اگه زده است را بردارید و غیر فعال کنید.
 • بخش بعدی واجد شرایط بودن است. در این قسمت اگر کانال یوتیوب شما وریفای نشده باشد و یا اینکه اخطاری از سمت یوتیوب دریافت کرده باشد بعضی امکانات غیرفعال می‌شود. برای وریفای کردن کانال یوتیوب هم از بخش می‌توانید اقدام کنید.

بخش پیش فرض‌های بارگزاری: خود این بخش شامل دو قسمت می‌شود:

 1. این بخش به این خاطر استفاده می‌شود که شما می‌خواهید از یک عنوان یا یک توضیح و یا یک تگ مخصوص در همه ویدئوها استفاده کنید. به طور مثال شما می‌توانید نام برند را در قسمت عنوان اضافه کنید تا آخر عنوان همه ویدئوها نمایش داده شود. یا آدرس شبکه‌های اجتماعی را در قسمت توضیحات وارد کنید تا زیر توضیحات تمام ویدئوها اضافه شود.
 2. تنظیمات پیشرفته: قسمت مجوز را به هیچ عنوان تغییر ندهید. قسمت دسته را بر روی یکی از مواردی که در مورد حوزه کاری شما هست انتخاب کنید. زبان را بر روی فارسی تنها قرار دهید تا حتی افراد افغانی بتوانند از ویدئوهای شما استفاده کنند. دیگر گزینه بر روی پیش فرض باشد و تغییر ندهید.

دیگر بخش‌های تنظیمات یوتیوب استودیو به صورت پیش فرض باشد و هیچ تغییری در آنها ایجاد نکنید. فقط در قسمت انجمن شما می‌توانید کلمات رکیک و افراد را مسدود کنید تا آن کلمات و یا کامنت آن افراد مسدود شود و در کانال‌تان منتشر نشود.

آموزش ساخت کانال یوتیوب با گوشی

خیلی از افرادی که می‌خواهند در یوتیوب فعالیت کنند به کامپیوتر دسترسی ندارند و فقط می‌خواهند با تلفن همراه از یوتیوب کسب درامد کنند. روند ساخت کانال یوتیوب با گوشی هم راحت است اما نسبت به ثبت نام در کامپیوتر کمی سخت‌تر است.

اما ما در این قسمت از مقاله به صورت کامل و جزء به جزء تمام قسمت‌ها را توضیح می‌دهیم تا در فرایند ساخت کانال در یوتویب با مشکلی مواجه نشوید.

برای ساخت کانال یوتیوب با گوشی به دو نرم افزار youtube و youtube studio نیاز دارید که هر دو را باید نصب کنید. معمولا خود نرم افزار یوتیوب به صورت پیش فرض بر روی اکثر گوشی‌های اندرویدی نصب هست. اما اگر گوشی iphone دارید و یا اینکه بر روی گوشی نصب نیست باید خودتان نصب کنید.

برای نصب این دو نرم افزار می‌توانید از پلی استور گوگل و اپل این نرم افزارها را نصب کنید. اگر در پلی استور گوگل به مشکل برخورد کردید و نتوانستید دانلود کنید می‌توانید از وبسایت‌های معتبری مثل فارسروید این دو نرم افزار را دانلود و نصب کنید.

در مرحله اول باید اگر جیمیل ندارید یک حساب جیمیل درست کنید. اگر یاد ندارید می‌توانید در اینترنت جستجو کنید و نحوه ساخت اکانت جیمیل روی گوشی را آموزش ببینید. بعد از اینکه اکانت جیمیل ساختید باید وارد نرم افزار یوتیوب شوید. فقط قبلش حتما vpn را متصل کنید تا بتوانید وارد فرایند ساخت کانال یوتیوب شوید.

بعد از اینکه وارد اپ یوتیوب شدید روی کادر مشخص شده کلیک کنید:

ساخت اکانت

این قسمت برای افرادی هست که به تازگی اکانت جیمیل درست کرده‌اند. بعد از اینکه کلیک روی فلشی که به سمت پایین هست کلیک کنید و روی علامت بعلاوه کلیک کنید. صبر کنید تا صفحه لود شود و بعد از لود شدن، جیمیلی که ساخته‌اید را در کادر مشخص شده وارد کنید.

وارد کردن جیمیل

در مرحله بعد روی دکمه next کلیک کنید و در کادر مشخص شده رمز جیمیل را وارد کنید و اگر رمز درست باشد اکانت جیمیل به دیگر اکانت‌های یوتیوب اضافه می‌شود.

از این قسمت آموزش برای هر دو گروه است. بعد در قسمت حساب‌ها روی جیمیلی که به تازگی درست کرده‌اید و یا از قبل روی گوشی نصب بوده کلیک کنید.

انتخاب جیمیل برای ساخت کانال یوتیوب

در این مرحله حساب یوتیوب شما ساخته شده ولی هنوز اکانت یوتیوب نساخته‌اید که در ادامه به ساخت کانال یوتیوب با گوشی می‌پردازیم. در این قسمت باید روی علامت بعلاوه که در تصویر مشخص شده کلیک کنید و بعد روی بارگزاری ویدئو کلیک کنید.

ارسال ویدئو

بعد از کلیک روی گزینه ارسال ویدئو کلیک کنید و ویدئویی را گالری گوشی انتخاب کنید. در قسمت بعدی می‌توانید نام کانال خودتان را انتخاب کنید که به صورت پیش فرض مشخصات حساب جیمیل است. بعد از اینکه نام چنل را انتخاب کردید روی گزینه ایجاد کانال کلیک کنید. در این قسمت کانال شما ساخته می‌شود و یوتیوب روی حالت ویرایش و انتشار ویدئو قرار می‌گیرد.

عنوان و توضیحات ویدئو را مشخص کنید و ویدئو را روی حالت خصوصی (privet) قرار دهید تا منتشر نشود.

انتشار ویدئو

در قسمت بعدی روی بارگزاری و یا همان upload کلیک کنید تا فیلم بارگزاری شود. بعد از اینکه فیلم به صورت کامل بارگزاری شد باید کانال را وریفای کنیم تا بتوانیم از تمام امکانات آن مثل انتخاب تامبنیل (کاور اختصاصی برای هر ویدئو) استفاده کنیم.

برای داشتن تامبنیل اختصاصی از داخل نرم افزار یوتیوب نمی‌توان اقدام کرد و باید از نرم افزار یوتیوب استودیو استفاده کرد. بعد از اینکه وارد نرم افزار یوتیوب استودیو شدید مثل قسمت اول آموزش که اکانت را به یوتیوب اضافه کردیم در اینجا هم اضافه کنید.

بعد از اینکه اکانت را به یوتیوب استودیو وارد کردید روی ویدئویی که آپلود کردید کلیک کنید.

انتخاب ویدئو

بعد از کلیک، در قسمت بالا آیکونی به شکل مداد هست که باید روی آن کلیک کنید.

ویرایش ویدئو

بعد از کلیک ویدئو روی حالت ویرایش قرار می‌گیرد که کلیک روی مداد و بعد کلیک روی گزینه تصویر کوچک سفارشی (custom thumbnail) می‌توانید کاور ویدئو را تغییر دهید. اگر ارور داد و گفت که باید کانال با لپ تاپ وریفای شود و به لپ تاپ دسترسی نداشتید، باید از طریق روش زیر این کار را انجام دهید.

ارور یوتیوب برای وریفای کردن

داخل مرورگر شوید و آدرس https:youtube.com/verify_phone_number?noapp=1 را در مرورگر وارد کنید. فقط توجه داشته باشید که آدرس جیمیل به عنوان آدرس پیش فرض در مرورگر انتخاب شده باشد. بعد از وارد کردن آدرس با صحفه‌ای مانند زیر روبرو می‌شوید:

وریفای کردن اکانت

کشور را انتخاب کنید و روش ارسال کد را مشخص کنید و شماره تلفن همراه را وارد کنید. توجه داشته باشید که خود ما شماره تلفن ایران را وارد کرده‌ایم و تا به امروز مشکلی پیش نیامده. بنابراین شما اگر می‌خواهید می‌توانید شماره تلفن همراه ایران را وارد نمایید.

بعد از ارسال یک کد برای شما ارسال می‌شود که باید در کادر مشخص شده وارد کنید. بعد از اینکه کد را وارد کردید کانال شما وریفای شده و از الان می‌توانید برای تمام ویدئوها تامبنیل اختصاصی قرار دهید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://karinoacademy.ir/?p=9026
اشتراک گذاری:
ali shurgeshti
ali shurgeshti
عاشق راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستم و تمام تلاشم این است که افراد بتوانند کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنند
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد آموزش ساخت کانال یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

ایده هایی جذاب برای بلاگر شدن

6 ایده جذاب

کتاب رایگان 14 ایده برای راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی