به احتمال خیلی زیاد هنگام جست و جو در گوگل سایت هایی را دیده اید که مطالب شان ستاره دار است. ستاره دار کردن مطالب در نتایج جست و جو گوگل مزایای زیادی دارد که در این مقاله به آن ها می پردازیم. در آخر هم به اینکه چطور می توانیم مطالب را ستاره دار کنیم می پردازیم.

مزایای ستاره دار شدن مطالب در گوگل

ستاره دار کردن مطالب در نتایج گوگل دو مزیت بسیار بزرگ دارد که هر کسب و کار اینترنتی باید مطالب خود را ستاره دار کند. مزیت اول این است که خزنده های گوگل به وسیله این نتایج درک بهتری از سایت شما پیدا می کنند و در نهایت گوگل تصمیم می گیرد که چه رتبه ای سایت شما بدهد.

مزیت دیگری که می توان برای این نوع از نتیجه ها گفت این است که نرخ کلیک سایت شما را بالا می برد. این کار باعث می شود که ترافیکی که به سایت شما وارد می شود بیشتر باشد و گوگل رتبه بهتری به سایت شما بدهد.

چطور نتایج سایت مان را در گوگل ستاره دار کنیم؟

برای اینکه بتوانید مطالب تان را در گوگل ستاره دار کنید  از افزونه زیر استفاده کنید:

افزونه wp schema pro

این افزونه یکی از بهترین افزونه هایی که تمام مطالب قدیم و جدید شما را می تواند در گوگل ستاره دار کند. این افزونه به صورت پولی است و برای تهیه آن می توانید به سایت ژاکت مراجعه کنید.

ابتدا افزونه را خریداری کنید و فعال کنید. بعد از اینکه فعال کردید از قسمت تنظیمات، به تنظیمات wp schema pro بروید. بعد از کلیک با قسمت زیر رو برو می شوید.

wp schema pro

برای راه اندازی در بالای تصویر روی قسمت “شروع راه اندازی سریع” کلیک کنید

گزینه شروع را بزنید.

wp schema pro

در این قسمت لوگوی شرکت تان را وارد کنید و مشخص کنید که کسب و کارتان شخصی است یا شرکتی. و در پایین نوع کسب و کارتان را مشخص کنید و روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

wp schema pro

در قسمت بعد در هر کدام از شبکه های اجتماعی که برای کسب و کارتان پروفایل شرکت داده اید وارد کنید و روی مرحله بعد کلیک کنید.

wp schema pro

در مرحله بعد اسکیمای صفحات درباره ما و تماس با ما را مشخص کنید و به مرحله بعد بروید.

wp schema pro

نیمی از کار را انجام دادید. در ادامه روی گزینه ایجاد طرح اولیه کلیک کنید.

wp schema pro

در این قسمت با گزینه های زیادی روبرو می شوید ولی اگر می خواهید تمام پست ها و مطالب تان ستاره دار شوند روی گزینه مقاله کلیک کنید و روی گزینه بعدی کلیک کنید.

wp schema pro

در این قسمت صفحات هدف شما مشخص می شوند. ما برای راحتی کار روی همه انواع پست کلیک می کنیم. تبریک می گویم کار تمام شد و شما اسکیمای تمام صفحات را فعال کردید.

wp schema pro

بعد از کلیک گزینه راه اندازی شود با صفحه ای روبرو می شوید که می توانید تمام تنظیماتی که انجام داده اید را تغییر دهید و صفحات هدف دیگری تعیین کنید.

افزونه kk star ratings

افزونه ای دیگر به نام kk star ratings است که در مخزن وردپرس به صورت رایگان موجود است. این افزونه هم می تواند کمک شایانی به ستاره دار کردن مطالب در نتایج گوگل بکند. بدلیل اینکه این افزونه کاملا فارسی سازی شده و کار با آن راحت است از ذکر مراحل نصب خودداری می کنیم.