برای یادگیری سئو از کجا شروع کنیم؟

یادگیری سئو فرایند مخصوص خود را دارد که افراد مبتدی باید با آن آشنایی داشته باشند. یادگیری سئو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که هر مدیر کسب و کاری باید آن را یاد بگیرد. در این مقاله سعی داریم تا نکات مهم و ضروری سئو را برای شما بیان کنیم تا بهتر بتوانید در این مهارت رشد کنید.

سئو چیست؟

به بهینه سازی وب سایت طوری که سایت شما در صفحه اول و رتبه اول موتور های جست و جو قرار گیرد. موتور های جست وجوی زیادی وجود دارد ولی از مهم ترین آن ها گوگل است. به طور معمول تمام وب سایت های ایرانی سایت خودشان را برای گوگل بهینه می کنند. 

مزایای سئو

هزینه سئو نسبت به دیگر تبلیغات بسیار کمتر است

سئو باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود

سئو اعتبار برندتان را افزایش می دهد

سئو باعث گسترش لیست ایمیلی شما می شود

چقدر زمان می برد که مطالب ما به صفحه اول برسد

یکی از سوالات بسیار زیادی که افرادی که در حال یادگیری سئو هستند این است که چقدر طول می کشد مطالب ما در رتبه یک گوگل قرار گیرند. رتبه یک شدن زمان مشخصی ندارد و بستگی به خیلی از پارامتر ها دارد. از پارامترهای مهمی که می توان گفت به شرح زیر است:

سختی کلمه کلیدی 

تعداد بک لینک های 

طول محتوا

دامین آتوریتی بک لینک هایی که دریافت می کنید

قدمت و طول عمر صفحه های شما از زمان ایندکس شدن

نکته ای که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است این است که بدانید هیچ صفحه ای همیشه رتبه یک نیست. اگر شما به صورت حرفه ای عمل کنید حتما می توانید رتبه سایت های بالاتر از خودتان را دریافت کنید. بنابراین همواره درحال یادگیری سئو باشید و روز به روز مهارت های خودتان را ارتقاء دهید.

پلاگین های ضروری سئو

برای بهتر عمل کردن در سئو پلاگین هایی وجود دارد که اگر از آن ها استفاده کنید بسیار می تواند شما کمک کند. این پلاگین هم در افزایش فروش شما و هم به ارتقاء رتبه شما در موتورهای جست و جو کمک می کنند.

افزونه yoast seo

حتی اگر یادگیری سئو را به اتمام رسانده باشید و در سئو به صورت حرفه ای عمل می کنید باز هم به  افزونه yoast seo نیازمندید. این افزونه کمک می کند که شما کلمات کلیدی تکراری انتخاب نکنید و یا سایت مپ درست کنید یا تعداد کلمه کلیدی شما اگر بیش از اندازه باشد اخطار می دهد و بسیار امکانات دیگر. 

افزونه convert plug

یکی از افزونه های بسیار ضروری که همانند یوست سئو از اهمیت زیادی برخوردار است این افزونه است. به کمک این افزونه می توانید پاپ آپ های بسیار زیبا که امکان هدف گذاری مخاطبین را دارد طراحی کنید. این افزونه کمک می کند که بانس ریت شما کاهش پیدا کند و time on site افزایش پیدا کند.

افزونهWP Schema Pro

کدهای اسکیما باعث می شوند نرخ کلیک سایت شما بسیار افزایش پیدا کند. شما با کمک افزونه wp schema pro می توانید کد های اسکیما را به مقاله هایتان اضافه کنید و در گوگل رتبه بهتری ریافت کنید. اسکیما همان ستاره ها و یا تصاویر و یا اسم مولف و بسیاری از موارد دیگر که در نتایج گوگل می بینید گفته می شود.

افزونه Interlinks Manager

interlinks manager افزونه ای است که به کمک آن می توانید لینک های داخلی هوشمندی بسازید. این افزونه  با لینک های هوشمندی که تولید می کند کمک می کند تا کاربر را با وب سایت تان بیشتر درگیر کنید و در نهایت رتبه تان در گوگل افزایش پیدا کند.   

کلمات کلیدی

در فرایند یادگیری سئو حتما از شیوه درست در انتخاب کلمات کلیدی استفاده کنید. همیشه کلمات کلیدی هر اول را در هر مقاله و مطلبی میزند. برای اینکه بتوانید از کلمات کلیدی مناسبی استفاده کنید حتما مقاله چطور کلمات کلیدی را پیدا کنیم بخوانید

استفاده از تصاویر سئو شده

هنگام یادگیری سئو حتما از تصاویر سئو شده استفاده کنید. تصاویر سئو شده به این معناست که در تصاویر از متن جایگزین استفاده کنید. تصاویر شما باید حجم کمی داشته باشند تا سرعت سایت تان پایین نیاید. تصاویر خود طوری طراحی کنید که در فضای اینترنت دقیقا شبیه آن پیدا نکنید و الا گوگل آن را کپی ایندکس می کند. 

بالا بردن سرعت سایت 

می توانید برای بالا بردن سرعت سایت از افزونه های زیادی استفاده کنید. اگر می خواهید هزینه پرداخت کنید بهترین افزونه، افزونه wp rocket است و حتما این افزونه را از سایت خود سازنده بخرید. اگر هم نمی خواهید هزینه کنید از افزونه w3 total cache استفاده کنید. این افزونه با اینکه رایگان است ولی امکانات خوبی را در اختیار شما می گذارد. 

امتیاز شما به مقاله:

این مطالب را هم بخوانید

اگر سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی به شماست

متاسفانه امکان ثبت دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

کتابی فوق العاده برای راه اندازی کسب و کار

دو راه صد در صد تضمینی برای راه اندازی

کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

 

نه، ممنونم! هیچ احتیاجی به راه اندازی کسب و کار ندارم