مهم ترین نکات سئو را قصد داریم در این مقاله برای شما عزیزان بیان کنیم. این فاکتور های مهم سئو باعث می شود که شما در بهینه سازی بهتر عمل کنید. 

هر مدیر کسب و کار اینترنتی باید بخش مهمی از کسب و کارش را به بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو اختصاص دهد. این کار باعث می شود که وب سایت در موتورهای جست و جو بیشتر دیده شود و در نهایت افراد بیشتری با کسب و کار شما آشنا شوند.

مهم ترین نکات سئو در سال 2020 چیست؟

همانطور که از اهمیت سئو در بالا گفته شد، هر مدیر سایتی باید همواره در حال بهینه سازی سایت برای گوگل باشد. الگوریتم های گوگل همیشه در حال بروز شدن هستند و هر سال به هوشمندی آن ها افزوده می شود. بنابراین خیلی مهم است که شما بدانید باید روی کدام بخش از نکات سئو تمرکز کنید.

1- بهینه سازی سایت از لحاظ فنی

از مهم ترین نکات سئو در سال 2020، بهینه سازی سایت از لحاظ فنی است. سالم بودن و بی نقص بودن سایت اهمیت زیادی دارد. اما دو فاکتور سرعت سایت و ریسپانسیو بودن سایت از دیگر موارد مهم تر است.

سرعت وب سایت

موارد زیادی در بهبود سرعت سایت دخیل هستند. از هاست مناسب گرفته تا حجمی که گوگل برای نمایش باید دانلود کند. بنابراین باید دقت خیلی زیادی از شروع راه اندازی سایت کرد تا بعد از چند مدت با مشکلی مواجه نشوید. اگر می خواهید سرعت سایت وردپرسی خود را افزایش دهید توصیه می کنم حتما مقاله چطور سرعت سایت وردپرس را افزایش دهیم؟ را بخوانید.

ریسپانسیو بودن سایت

همان طور که می دانید ریسپانسیو بودن به معنای بهینه بودن سایت برای تلفن های هوشمند است. اگر سایت شما برای گوشی های هوشمند بهینه نباشد، نباید انتظار داشته باشید که در نتایج موبایل ها هم دیده شوید.

2- استفاده از snippetها 

از دیگر نکات مهم سئو در سال 2020 استفاده از اسنیپت ها است. اینکار باعث می شود که نرخ کلیک مقالات بسیار افزایش پیدا کند و به همین خاطر هم است که گوگل به آن اهمیت ویژه ای می دهد. ریچ اسنیپ ها اطلاعات بیشتری به کاربر می دهد و این کار با استفاده از کد های اسکیما امکان پذیر است.

3- بالا بردن امنیت سایت

از مهم ترین نکات سئو در سال 2020 بالا بردن امنیت وب سایت است. یکی از مواردی که در بالا بردن امنیت سایت مهم است استفاده از ssl است. اگر سایتی از https استفاده نکند گوگل در ابتدا به کاربران هشدار می دهد که این سایت امن نیست و همین مورد باعث می شود بسیاری از کاربران از وب سایت خارج شوند.

4- نوشتن محتوای با کیفیت

هر چقدر هم الگوریتم های گوگل تغییر کند باز هم از مهم ترین نکات سئو استفاده از محتوای با کیفیت است. محتوای با کیفیت محتوایی است که بتواند نیاز کاربران را برطرف کند. در سال 2019 گوگل اعلام کرد که یکی از بهترین استراتژی های سئو استفاده از محتوا خوب و با کیفیت است.