یه کتاب عالی برای راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی برای دانلود اینجا کلیک کن
یه کتاب عالی برای راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی
0
0

نحوه نوشتن محتوای سئو شده

79 بازدید

یکی از اولین مهارت هایی که باید هر مدیر سایتی یاد داشته باشد، نحوه نوشتن محتوای سئو شده است.  بنابراین تفاوتی نمی کند که خودتان می خواهید تولید محتوا کنید و یا اینکه می خواهید برون سپاری کنید.

در این مقاله به صورت کامل به شما آموزش می دهیم که محتوای سئو شده چه ویژگی هایی دارد. همچنین برای تولید محتوای سئو شده باید چه کارهایی انجام دهید.

پس اگر می خواهید محتوایی تولید کنید که به خوبی برای موتورهای جستجو از جمله گوگل بهینه شده باشد این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

محتوای سئو شده چیست؟

قبل از اینکه نحوه تولید محتوای بهینه شده را آموزش دهیم باید متوجه شوید که سئو چیست؟ همچنین هدف از محتوای شده چیست؟

سئو به فرایند بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو گفته می شود. این بهینه سازی باعث می شود موتورهای جستجو محتوای سایت را بهتر درک کنند و در نتیجه سایتی که محتوای بهتری دارد در نتایج اول قرار بگیرد.

توجه داشته باشید گاهی ممکن است محتوایی بهتر نباشد اما به دلیل سئو خارجی بهتر نتیجه بهتری دریافت کند.

بنابراین هدف موتورهای جستجو ارائه محتوایی بهتر و متناسب با نیاز کاربر به بازدید کنندگان است. پس صرف اینکه محتوایی جامع و کامل منتشر کنید ممکن است برای بعضی کلمات کاربردی نباشد و علاوه بر سئو سازی محتوا نیاز به سئو خارجی هم باشد.

نحوه تولید محتوای سئو شده

نوشتن محتوا برای وب سایت کاملا متفاوت از نوشتن مقالات مختلف است. برای اینکه بتوانید محتوایی بهینه شده و مطابق با موتورهای جستجو تولید کنید 8 مورد را بیان می کنیم که کمک زیادی در تولید محتوا می کند:

1- کلمات کلیدی را در عنوان اضافه کنید 

اولین مورد قرار دادن کلمه کلیدی در عنوان مقاله است. با قرار دادن کلمه کلیدی در عنوان صفحه خزنده های موتورهای جستجو راحت تر درک می کنند مقاله در چه رابطه ای است.

اما توجه داشته باشید که عنوان مقاله که در نتایج نشان داده می شود، می تواند کاملا متفاوت از عنوان خود مقاله باشد. به تصویر زیر توجه کنید:

عنوان محتوای سئو شده

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید عنوان اصلی « نوشتن مقدمه جذاب برای محتوا» هست. در حالی که عنوانی که در نتایج نشان داده می شود « 3 راز نوشتن مقدمه جذاب و عالی» است.

2- کلمه کلیدی را در url قرار دهید

از دیگر نکات نوشتن محتوای سئو شده قرار دادن کلمه کلیدی در url مقاله است. همیشه باید سعی کنید کلمه کلیدی خود را در url مقاله ای که نوشته اید قرار دهید.

اگر کلمه کلیدی در عنوان قرار داشته باشد، به صورت خودکار عنوان مقاله برای url هم قرار داده می شود.

اما گاهی ممکن است عنوانی طولانی برای مقاله انتخاب کنید و کلمه کلیدی در آخر قرار داشته باشد. در این مواقع ممکن است بخاطر طولانی بودن عنوان، تمام کلمه کلیدی قرار داده نشود. بنابراین بهتر است به صورت سفارشی url را بنویسید. 

به تصویر زیر توجه کنید:

قرار داشتن کلمه کلیدی در url

اما اختلاف نظری بین سئو کاران وجود دارد که آیا قرار داشتن کلمه کلیدی در url تأثیری در رتبه بندی سایت دارد یا خیر؟ 

طبق تحقیقاتی که سایت BKA روی 60 محتوا انجام داده متوجه شده که قرار دادن کلمه کلیدی در URL باعث رتبه بندی بهتر سایت می شود.

3- قرار دادن کلمه کلیدی در پاراگراف اول

بسیاری از کارشناسان سئو بر این باور اند که گوگل به 200 کلمه اول اول بسیار اهمیت می دهد. دلیل این امر این است که 100 تا 200 کلمه اول مقاله برای تنظیم نوشتن آنچیزی است که نویسنده می خواهد درباره آن صحبت کند. و از آنجا که اکثر بازدید کنندگان در صورت جذاب بودن مقدمه، ادامه مقاله را مطالعه می کنند مقدمه از اهمیت بالایی برخوردار است.

بنابراین با دانستن اینکه گوگل به 200 کلمه اول بسیار اهمیت می دهد، بهتر است پاراگراف اول یکی از مکان هایی باشد که کلمه کلیدی ذکر می شود. البته باید دقت داشته باشید که قرار دادن کلمه کلیدی به قیمت ضعیف شدن محتوای مقدمه نباشد.

4- استفاده از کلمه کلیدی در تمام محتوا

یکی از موارد پر اهمیت استفاده از کلمه کلیدی در تمام محتوا است. اما گاهی فراموش می شود که اولویت اول مخاطب است و نباید بخاطر قرار دادن کلمه کلیدی از خوانایی محتوا کم کرد.

کلمه کلیدی را می توانید در تمام محتوا اعم از عنوان های ثانویه و پاراگراف های محتوا بیان کنید.

اما یک سوال بسیار بسیار مهم:

چند بار باید کلمه کلیدی را در محتوا بیان کنیم؟

این سوالی است بسیار عالی که بین سئوکاران زیادی مورد بحث است. پاسخ این سوال این است که تکرار کلمه کلیدی کاملا به طول محتوا و رقیبان ما بستگی دارد.

با این حال قانون کلی این است که کلمه کلیدی را باید در هر 100 تا 150 کلمه فقط یک بار ذکر کنیم. بنابراین اگر مقاله ای به طول 1000 کلمه بنویسیم، کلمه کلیدی حدود 7 تا 10 بار تکرار می شود.

همچنین دقت داشته باشید که کلمه کلیدی باید به صورت مساوی بین تمام محتوا توزیع شده باشد. نه اینکه بخاطر مهم بودن 200 کلمه اول هر 7 بار کلمه کلیدی در مقدمه ذکر شود.

5- استفاده از کلمات lsi در محتوا

lsi مخفف Latent Semantic Indexing است. یعنی اصطلاحات مرتبط با مفهومی هستند که موتورهای جستجو برای درک عمیق محتوای یک صفحه وب از آنها استفاده می کند. به عبارتی دیگر روابط پنهان بین کلمات را کشف می کند تا بتواند درک بیشتری از کلمات داشته باشد.

به تصویر زیر دقت کنید:

استفاده از کلمات lsi

منبع wikidemy

همانطور که مشاهده می کنید چیزی که در موتورهای جستجو سرچ شده با آنچه که در نتایج مشاهده می شود کاملا متفاوت است. اما به خاطر وجود کلمات lsi گوگل توانسته تشخیص دهد که منظور مخاطب چیست و چه چیزی باید نمایش دهد.

برای استفاده از کلمات lsi می توانید از خود گوگل استفاده کنید. اگر کلمه کلیدی تان را در گوگل سرچ کنید در قسمت نتایج آخر صفحه قسمت به عنوان related وجود دارد. در این قسمت می توانید تمام کلماتی که با کلمه کلیدی اصلی مرتبط هستند را شناسایی و از آن ها در مقالات استفاده کنید.

6- افزودن تگ ALT به تصاویر

ششمین مورد برای نوشتن محتوای سئو شده استفاده از تگ ALT  یا متن جایگزین در تصاویر است. 

اگر هنگامی که می خواهید تصاویر را در محتوا قرار دهید قسمتی به عنوان متن جایگزین یا ALT وجود دارد. این قسمت برای زمانی است که تصویر بارگیری نمی شود و بجای نمایش خود تصویر این متن نمایش داده می شود. از همین جهت هم هست که بسیار برای گوگل مهم است.

به تصویر زیر دقت کنید:

استفاده از متن جایگزین برای نوشتن محتوای سئو شده

اگر ممکن هست در متن جایگزین کلمه کلیدی را هم استفاده کنید. این کار باعث بهبود محتوا سایت می شود.

جمع بندی

در این مقاله 6 مورد از مواردی که باید در نوشتن محتوای سئو شده رعایت کنید بیان شد. این موارد شامل:

  1. بیان کردن کلمه کلیدی در عنوان
  2. بیان کردن کلمه کلیدی در url
  3. قرار دادن کلمه کلیدی در پاراگراف اول
  4. استفاده از کلمه کلیدی در تمام محتوا
  5. استفاده از کلمات LSI در محتوا
  6. افزودن تگ ALT به تصاویر

اگر شما هم موردی را برای نوشتن محتوای سئو شده می دانید لطفا در کامنت ها بیان کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://karinoacademy.ir/?p=7897
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
ali shurgeshti
ali shurgeshti
عاشق راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستم و تمام تلاشم این است که افراد بتوانند کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنند
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد نحوه نوشتن محتوای سئو شده

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

ایده هایی جذاب برای بلاگر شدن

6 ایده جذاب

کتاب رایگان 14 ایده برای راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی