آیا تا بحال در مورد هدف از راه اندازی سایت تان فکر کرده اید؟ یا اینکه شما هم مثل دیگر افراد فقط سایت تان را راه اندازی می کنید به امید اینکه یه روزی به درآمد برسید؟

در این مقاله قصد داریم در مورد اهمیت تعیین هدف در راه اندازی سایت و اینکه چطور باید هدف مان را مشخص کنیم.

منظور از هدف در راه اندازی سایت چیست؟

به احتمال زیاد شما هم مانند خیلی از افراد قصد راه اندازی سایت دارید. اما چیزی که قبل از هر چیز در راه اندازی سایت مهم است این هست که هدف تان را مشخص کنید و طبق آن حرکت کنید.

هدف در واقع به معنای این است که شما مشخص کنید که از چه راه هایی می خواهید کسب درامد کنید و در نهایت از طریق کسب و کار اینترنتی تان به کجا برسید. اما متأسفانه خیلی از افراد هدف را فقط به این معنا می دانند که از وب سایت شان کسب درامد داشته باشند.

همین عدم تعیین اشتباه هدف هم باعث می شود که خیلی از کسب و کارهای اینترنتی با شکست مواجه شود. بنابراین خیلی مهم است که شما بدانید چطور هدف تان را مشخص کنید و چه اهدافی را مشخص کنید تا بتوانید در کسب و کارتان موفق شوید.

چطور هدف مان را تعیین کنیم؟

خیلی از افراد برای کسب و کار خود اهداف رنگارنگی دارند. بعضی میخواهند مانند آمازون کل دنیا را بگیرند و بعضی دیگر می خواهند مانند دیجی کالا ایران را تصرف کنند. همین اهداف هم هست که رشد کسب و کار ها را تغییر می دهد و مطابق با تلاش هر صاحب کسب و کاری متفاوت می شود.

 • اهداف قابل دسترس مشخص کنید

درست است که برای کسب و کار و زندگی خود باید آرزو های بزرگی داشته باشیم، اما آرزو هایی باید تعیین کنیم که قابل دسترسی باشد.

 • اهداف تان را به بخش های کوچک تبدیل کنید

شاید تابحال زیاد شنیده باشید که یک فیل را چطور می توان خورد! لقمه لقمه. بنابراین اگر شما هم می خواهید به اهدافی که در نظر دارید برسید باید آن را به قسمت های کوچکی تقسیم کنید. این کار باعث می شود که راحت تر راه رسیدن به هدف تان را تصور کنید.

 • برای هر کدام از اهداف تان برنامه ریزی کنید

همان طور که در پاراگراف بالا گفته شد باید هدف را به قسمت های کوچک تقسیم کرد. اما نکته ای که بسیار مهم است این است که برای هر کدام از این اهداف کوچک برنامه ریزی کنید. این برنامه ریزی باعث می شود شما در مسیر راه سر درگم نشوید و همچنین از رسیدن به هدف تان دلسرد نشوید.

آنچه که نیاز به برنامه ریزی دارد:

   1. برنامه روزانه تان را برای توسعه سایت تان مشخص کنید
   2. برای تولید محتوای سایت تان برنامه ریزی کنید
   3. برای محصولاتی که می خواهید بفروشید برنامه ریزی داشته باشید
   4. برای گرفتن اطلاعات کاربران تان برنامه ریزی کنید
 • انعطاف پذیر باشید

در طول مسیر کسب و کارهای اینترنتی انعطاف پذیر بودن یکی از واجبات است. چون هر روز ایده های جدید و یا مشکلاتی پیش می آید که اگر نتوانید خودتان با آن ها وفق دهید با شکست مواجه می شوید.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد یکی از مهم ترین کارهایی که در شروع کسب و کارتان باید انجام دهید، ذکر شود. اگر در مورد تعیین هدف در راه اندازی سایت نظری دارید لطفا با ما در میان بگذارید.