دغدغه بسیاری از مدیران سایت، بالا بردن بازدید سایت و به عبارتی افزایش ترافیک سایت است. اکثر افرادی که سایت که خود را راه اندازی می کنند، تصور می کنند که بعد از تولید چند مقاله، سیل عظیمی از کاربران روانه سایت می شود. این تصور باعث می شود که انتظار افراد بسیار زیاد شود و بعد مدتی که ترافیکی روانه سایت نشد بسیار نا امید می شوند. 

در این مقاله قصد داریم به بهترین مواردی که می تواند بازدید کننده هر سایتی را افزایش دهد بپردازیم. بنابراین اگر شما هم مانند بسیاری از کسب و کار ها به بازدید کننده و ترافیک برای سایت تان نیاز مندید  توصیه می کنم حتما این مقاله از کارینو آکادمی را بخوانید.

قبل از اینکه بخواهیم به روش های بالا بردن بازدید سایت بپردازیم بهتر است با یک نکته بسیار مهم آشنا شوید. اکثر سایت هایی  که راه اندازی می شوند، به مدت 1 تا 6 ماه در سند باکس هستند. بنابراین اگر در ابتدا کار هستید اصلا انتظار نداشته باشید که کاربری وارد وب سایت تان شود. 

1- معرفی سایت به موتور های جست و جو

یکی از مواردی که باید به آن دقت کنید این است که باید سایت شما به موتور های جست و جو معرفی شده باشد. ممکن است که خود گوگل به سایت شما سر بزند و سایت شما را ایندکس کند. اما اگر می خواهید سایت خود را سریع تر به موتور های جست و جو معرفی کنید می توانید به آدرس http://www.google.com/addurl مراجعه کنید.

2- بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو

از روش های بالا بردن بازدید سایت بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو است. سئو یا بهینه سازی سایت یکی از بهترین روش هایی است که می توانید به وسیله آن افراد زیادی را روانه سایت کنید. این کار اگر چه مدت زمان زیادی طول می کشد ولی واقعا ارزش دارد که و می تواند مدت ها ترافیک قابل توجهی به سایت شما روانه کند.

3- استفاده از ایمیل مارکتینگ

ایمیل از مهم ترین مواردی است که هر مدیر سایتی باید به دنبال جمع آوری آن باشد. به کمک ایمیل مارکتینگ می توانید بازدید سایت خود را بالا ببرید. به این صورت که مقاله جدید و جذابی را تولید کنید و از لیست ایمیل خود بخواهید که این مقاله را بخوانند.

بیشتر بخوانید: ایمیل مارکتینگ چیست؟

5- استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی یکی از مجرا های افزایش ترافیک سایت تان است. هر کدام از شبکه های اجتماعی ویژگی منحصر به فرد خود را دارد و باید محتوای متناسب با آن را منتشر کنید. توجه داشته باشید که حتما برنامه ای برای توزیع محتوای خود در شبکه های اجتماعی داشته باشید تا بتوانید از این طریق هم بازدید سایت را بالا ببرید.

4- تولید محتوای جذاب

محتوای جذاب از مهم ترین مواردی است که می تواند بازدید سایت را بالا ببرد. محتوای جذاب بدین معناست که بتواند نیاز مخاطب را رفع کند. محتوا نه تنها می تواند بازدید سایت تان را بالا ببرد بلکه بسیار می تواند در بهبود رتبه الکسا کمک کند.

6- استفاده از لینکدین

لینکدین یکی از بهترین شبکه هایی است که شما می توانید در آن خودتان را به عنوان متخصص نشان دهید. اگر به طور پیوسته در این شبکه فعالیت داشته باشید می توانید افراد زیادی را به وب سایت تان هدایت کنید و از این طریق ترافیک خوبی جذب کنید.

7- تبادل

از دیگر مواردی که که باعث افزایش بازدید سایت توسط افراد می شود این است که تبادل لینک و تبلیغات صورت گیرد. تبادل لینک به معنای آن است که دو وب سایت به صورت تعاملی لینک و پیوند یکدیگر را در سایت های خود قرار دهند. و تبادل تبلیغات به معنای آن است که هر کدام از سایت ها تبلیغ دیگر سایت را در وب سایتش قرار دهد.

8- فعالیت در فروم ها(انجمن)

فعالیت در فروم ها هم می تواند باعث افزایش ترافیک و بالا بردن بازدید سایت شود و هم باعث افزایش محصولات شود. به این خاطر که با جواب دادن به سوالات افراد و هدایت آن ها به سایت شما به عنوان یک متخصص جلوه می کنید و از این طریق اعتبار خوبی می توانید ایجاد کنید. 

9- توجه داشتن به سئو داخلی

سئو داخلی یکی از مواردی است که اکثر وب مستران به آن توجه زیادی نمی کنند و فقط روی سئو خارجی سایت تمرکز می کنند. سئو داخلی شامل موارد زیادی می شود. اگر می خواهید بیشتر در این مورد بدانید حتما مقاله فاکتور های سئو داخلی را مطالعه کنید.