خیلی از افرادی که کسب و کار دارند در کسب و کار خود موفق نمی شوند. برای اینکه بتوانید در کسب و کار خود موفق شوید باید به اصولی پایبند باشید. این اصول موفقیت در هر کسب و کاری می تواند اجرایی باشد. پس مختص کسب و کار خاصی مثل کسب و کار خانگی یا اینترنتی نیست.

کسب و کار های موفق در ایران

کسب و کارهای بسیار زیادی در ایران وجود دارد که هر کدام در زمینه کاری خود بسیار خوب عمل می کنند. برای اینکه با این کسب و کار ها آشنایی بیشتری پیدا کنید چند نمونه از آن ها را به عنوان نمونه بیان می کنیم.

کسب و کار موفق خانگی

کسب و کار موفق خانگی

الهام سوادکوه فار‌غ­‌التحصیل رشته نقاشی دانشگاه سوره عروسک‌هایی بر اساس شخصیت­‌های واقعی می­‌سازد، او قصد دارد به جای باربی­‌های کمرباریک غربی، فرهنگ و سنت اصیل ایرانی را همراه عروسک‌­ها به همه­‌ی جای ایران بفرستد.

الهام سواد کوه دختری است که معدل بالایی داشته ولی به خاطر علاقه ای که به عروسک ها داشته حسابی در کار خود موفق شده. پس در کار خانگی هم می توان موفق شد، البته بستگی دارد که موفقیت را چی معنا کنیم. بعضی موفقیت را پول معنا می کنند و گروهی موفقیت را رشد و سر بلند شدن در کسب و کار معنا می کنند.

کسب و کار اینترنتی موفق

کسب و کار موفق اینترنتی

کسب و کار های موفق زیادی در اینترنت راه اندازی شده است که هر کدام میلیون ها و بلکه میلیارد ها فروش دارند. یکی از این کسب و کار های موفق  دیجی کالا هست که حتما با آن آشنا هستید. این فروشگاه بزرگ روزانه میلیارد ها تومن فروش دارد و کار خود را فقط از لوازم دیجیتال شروع کردند و گسترش دادند. 

اگر شما هم می خواهید وب سایتی راه اندازی کنید حتما اصول موفق شدن در کسب و کار را بدانید و بعد شروع به راه اندازی آن کنید. با دانستن این اصول می توانید متوجه شوید که احتمال موفقیت شما چقدر هست.

کسب و کار های موفق اینستاگرام

کسب و کار های موفق اینستاگرام و تلگرام

شاید کمتر کسی را دیده باشید که با افرادی که در رستوران ها حضور پیدا می کنند و تبلیغ می کنند آشنا نباشد. یکی از این افراد که در کار خود بسیار حرفه ای عمل می کنند حمید سپید نام است. می توان گفت که این فرد یکی از خوشمزه ترین شغل ها و درآمد ها را دارد. هر روز هم به تعداد فالوور هایش افزوده می شود.

در تلگرام هم که تا دلتان بخواهد افرادی را می بینید که درآمد شان فقط از طریق همین شبکه است. حالا ممکن است یا تبلیغات کنند و چند میلیون دریافت کنند مثل کانال گیزمیز. یا اینکه خدمات و محصولات شان را بفروش برسانند.

چگونه کسب و کاری موفق راه بیندازیم

برای اینکه بتوانید کسب و کاری موفق داشته باشید به نکات زیر توجه داشته باشید. این نکات برگرفته کسب و کارهایی است که صفر شروع کردند و حالا به میلیارد ها فروش در روز رسیده اند.

 • علاقه زیاد به کارتان داشته باشید

  علاقه باعث می شود که کارتان مثل تفریح برایتان باشد. شما هر فرد موفقی را که نگاه کنید چنان غرق در کسب و کار خود می شود که اصلا گذر زمان را متوجه نمی شود. علاقه باعث می شود که شما در کارتان آرام آرام پیشرفت کنید و در نهایت به موفقیتی برسید که اصلا انتظارش را نداشتید.

 • سخت و هوشمندانه کار کنید

  برای هر کسب و کاری باید سختی کشید و تلاش کرد. اما توجه داشته باشید فقط سخت تلاش کردن کافی نیست و باید هوشمندانه کار کنید. هوشمندانه کار کردن به معنای این است که شما مهترین کار ها را انجام دهید و باقی کارها که وقت شما را هدر می دهد را به بقیه واگذار کنید.
 • مقابل فشار ها ایستادگی داشته باشید

  شما هر کاری را انجام دهید مطمئن باشید که در آن سختی ها و فشار هایی وجود دارد. اگر می خواهید کسب و کار موفق داشته باشید باید با این فشار ها مقابله کنید . شک نداشته باشید تمام کسب و کار که با موفقیت راه اندازی شده اند روزی صاحب آن کار سختی های بسیار زیادی متحمل شده است.
 • کمال گرا نبودن

  کمال گرا بودن یکی از موانعی است که باعث می شود اکثر افراد کسب و کار خود را شروع نکنند و یا اگر شروع کنند از نیمه راه رها کنند. پس شما از هر امکاناتی که دارید بهترین بهره را ببرید. همیشه سعی نکنید که تمام کارها را بدون هیچ گونه نقصی توسط خودتان یا کارمندانتان انجام شود.
 • الگو برداری کنید

  شاید شما در کسب و کارتان به مشکلی بر بخورید و یا نتوانید مطابق انتظارتان کار را پیش ببرید. در این مواقع یکی از بهترین و هوشمندانه ترین کارها الگو برداری از افرادی که کسب و کاری مطابق کسب و کار شما دارند. 
 • تفکر بلند مدت داشتن

  کسب و کار های زیادی وحود دارد که یکی از اصلی ترین دلایل عدم موفقیت آن ها این است که به کوتاه مدت فکر می کنند. توجه داشته باشید که دنیا ازان کسانی است که تفکر بلند مدت داشته باشند. پس بجای اینکه تمرکزتان را به سود دهی چند روز و چند ماه جمع کنید به سود دهی و رشد چند ساله متمرکز شوید.