0
0

چطور الکسا سایت را کاهش دهیم؟

620 بازدید
رتبه الکسا

هر مدیر سایتی به دنبال کاهش رتبه الکسا است. هر مقدار که رتبه الکسا پایین تر باشد به معنای ترافیک بیشتر و عملکرد بهتر وب سایت، نسبت به رقبا است. الکسا سیستمی است که برای رتبه بندی سایت ها در سرتاسر دنیا بکار می رود و هر وب سایت را با توجه به الگوریتمی که دارد نسب به دیگر سایت در رتبه بالاتر یا پایین تر قرار میدهد. 

در این مقاله جدید و بهترین روش هایی که برای کاهش رتبه الکسا استفاده می شود  را بیان می کنیم. بنابراین اگر می خواهید رتبه الکسا وب سایت تان را کاهش دهید حتما این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

رتبه الکسا چیست؟

الکسا چیست

رقابت همیشه وجود داشته چه بین حیوانات، چه بین انسان ها و چه بین فضای آنلاین. اما همیشه ابزارهایی برای سنجیدن موفقیت هر کدام از این ها بر دیگری وجود داشته. یکی از ابزارهایی هم که برای سنجیدن موفقیت یک وب سایت نسبت به سایر وب سایت ها استفاده می شود سیستم رتبه بندی الکسا است.

الکسا در سال 1996 توسط شرکت الکسا اینترنت راه اندازی شد. سه سال بعد یعنی سال 1999 این شرکت توسط آمازون خریداری شد و تا به امروز این سیستم رتبه بندی تحت اختیار آمازون قرار دارد. 

عوامل تأثیر گذار بر رتبه الکسا

عواملی در بهبود الکسا تأثیر گذار هستند که اگر بتوانید در افزایش هر کدام از موارد زیر موفق عمل کنید می توانید تأثیر بسزایی در کاهش رتبه الکسا مشاهده کنید. عواملی مانند:

  • میزان ترافیک وب سایت نسبت به رقبا
  • میزان ماندگاری هر کاربر در سایت
  • میزان بانس ریت سایت 
  • و…

توجه داشته باشید آنچه که برای گوگل و الکسا اهمیت دارد تعداد بازدید کننده یونیک هر سایت است. به طور مثال اگر وب سایتی در یک روز 5 بازدید کننده مختلف داشته باشد از وب سایتی که یک بازدید کننده دارد و در زمان های مختلف وارد وب سایت می شود بهتر است.

همچنین الکسا رتبه هر سایت را طبق دیتا سه ماه قبل بررسی می کند. به این خاطر که اگر دیتا هفته ای یا روزانه بررسی شود، ممکن است برخی سایت ها کمپین های تبلیغاتی راه اندازی کنند و بازدید کننده زیادی را جذب کنند. در حالی که این ترافیک موقتی است نه همیشگی.

باور اشتباه در مورد کاهش رتبه الکسا

 

تولبار الکسا

باور اشتباهی در مورد رتبه بندی الکسا وجود دارد. این باور اشتباه این هست که برخی افراد می گویند الکسا طبق تولباری که بر روی مرورگر افراد نصب هست، وب سایت ها را رتبه بندی می کند. اگر چنین حرفی درست باشد پس اکثر افرادی که این افزونه را نصب ندارد و یا افرادی که زیاد با این حوزه آشنا نیستند مثل سایت های غذایی و یا صنعتی حق شان ضایع می شود.

جواب مدیر ارشد الکسا به این باور:

الکسا اطلاعاتی را که دریافت می کند از صرفا فقط از تولبار الکسا دریافت نمی کند. بلکه علاوه بر تولبار الکسا از 25000 تولبار دیگر برای اینکار کمک می گیرد. همچنین وب سایت هایی هستند که در الکسا سرتیفیکت شده اند و آمار بازدید آنها به صورت مورد بررسی قرار می گیرد.

مزایای کاهش رتبه الکسا

مزیت کاهش رتبه الکسا

شاید یکی از مهمترین مزایایی که می توان برای الکسا در نظر گرفت این باشد که باعث می شود یک وب سایت از وب سایت دیگر تمایز پیدا کند. رتبه سایت هر مقدار که پایین تر باشد نشان دهنده این است که بازدید کننده بیشتری دارد و برای تبلیغات مناسب تر است.

همچنین از دیگر مزایایی که می توان باری کاهش رتبه الکسا بیان کرد این هست که باعث میشود تا درک کنید چه میزان در حوزه کاریتان موفق بوده اید. به طور مثال گاهی مقاله های متعددی منتشر می کنید اما بعد از چند هیچ نتیجه ای دریافت نمی کنید و رتبه تان کاهش پیدا نمی کند.

با کمی جستجو و بررسی متوجه می شوید تمام مقالاتی که منتشر کرده اید نسبت به رقبا ضعیف تر بوده. بنابراین دوباره مقالات را ویرایش می کنید و بعد از چند ماه اگر نتیجه مد نظرتان را گرفتید متوجه می شوید کجا اشتباه کرده اید. این کار باعث تجربه و کسب نتایج بهتر و سریع تر می شود و می تواند باعث شود تا سریع تر بتوانید ترافیک تان را افزایش دهید.

 

آیا تقلب در کاهش رتبه الکسا وجود دارد؟

روش های کاهش رتبه الکسا

همان طور که در بالا گفته شد الکسا یکی از معروف ترین ابزارها برای رتبه بندی وب سایت ها است. همین امر باعث شده سایت های زیادی برای زیاد نشان دادن ترافیک و خوب بودن وب سایت شان دست به تقلب در کاهش رتبه الکسا بزنند.

بله درست خواندید افرادی هستند که برای نشان دادن اینکه ترافیک وب سایت شان زیاد است دست به تقلب در کاهش الکسا می زنند. به همین خاطر هم هست که مدیران وب سایتی که آگاهی زیادی در این رابطه ندارند در دام اینگونه کلاه برداران می افتند. البته بعضی مدیران وب سایت هم از این قضیه با خبرند و کاملا می دانند ترافیکی که به سمت وب سایت شان می آید کاملا فیک است.

در پایین سه نمونه از روش های کاهش رتبه الکسا که به صورت تقلبی است بیان می کنیم:

1. یکی از متداول ترین روش های تقلب در کاهش الکسا استفاده از خریدن الکسا رنک است. هنگامی که الکسا رنک خریداری می کنید کدی به شما داده می شود که این کد را باید در هدر وب سایت تان قرار دهید. بعد از قرار دادن، این کد باعث می شود تا الکسا دسترسی بهتری به وب سایت تان داشته باشد و آماری که برای رتبه بندی تان قرار می دهد دیگر تقریبی نیست. 

معمولا از این روش وب سایت هایی استفاده می کنند که رتبه الکسا زیر صد دارند. برای اینکه متوجه شوید آیا این وب سایت از الکسا رنک استفاده کرده یا نه می توانید به وسیله تیک سبزی که در کنارش قرار دارد متوجه شوید. 

2. اگر در گوگل سرچ کنید وب سایت هایی را مشاهده می کنید که با گرفتن هزینه ای رتبه الکسا را کاهش می دهند. روش کار بیشتر این وب سایت ها به این صورت است که با هدایت کردن ترافیک زیادی به سمت سایت تان، الکسا را کاهش می دهند.

این ترافیک هدایت شده گاهی ممکن است بوسیله ربات باشد و گاهی آدم های بیکاری که با سر زدن به وب سایت تان و مشاهده کردن چند صفحه از وب سایت خارج می شوند. به طور معمول بعد از 2 یا 3 ماه رتبه الکسا کاهش چشمگیری پیدا می کند که البته این رتبه کاملا دروغین است.

3. یکی دیگر از روش های تقلبی برای کاهش الکسا، استفاده از ریدایرکت کردن دیگر وب سایت ها به سایت هدف است. اگر چه این روش کمتر استفاده می شود اما باز هم دیده می شود که وب سایت هایی برای کسب درامد از این روش استفاده می کنند.

مثلا وب سایتی در یک کلمه کلیدی سخت رتبه یک می شود و بعد از تثبیت کردن جایگاهش صفحه را به وب سایت هدف ریدایرکت می کند. این روش کاملا به ضرر وب سایت هدف است و ضرر های زیادی از لحاظ سئو می تواند به وب سایت وارد کند.

چطور رتبه الکسا را کاهش دهیم؟

1.محتوای با کیفیت منتشر کنید

سعی کنید تمام محتوایی که در وب سایت تان منتشر می کنید با کیفیت باشد. محتوا از مهم ترین نکاتی است که هر کسب و کار باید رعایت کند و علاوه بر محتوای با کیفیت محتوای کاربردی منتشر کند.

اگر محتوایی که تولید می کنید بالای هزار کلمه باشد و نکات مربوط به سئو را هم رعایت کرده باشید تأثیر بسزایی در رتبه شما می تواند داشته باشد. البته رقیبان تان را هم باید آنالیز کنید به این خاطر که رقابت در برخی کلمات بسیار زیاد است و نمی توانید با مقالات هزار کلمه ای کاری پیش ببرید. اما در برخی کلمات که رقابت پایین تر است با مقالات هزار کلمه ای هم می توانید نتیجه خوبی دریافت کنید.

2. نصب تولبار الکسا

کاهش رتبه الکسا با تولبار الکسا

یکی از مواردی که تأثیر بالایی در کاهش رتبه الکسا دارد نصب تولبار الکسا هست. با نصب تولبار، سیستم الکسا نظارت دقیق تری می تواند روی روند عملکرد سایت شما داشته باشد. این کار باعث آنالیز بهتر می شود در نتیجه اگر عملکرد شما خوب باشد رتبه خوبی می توانید دریافت کنید.

همچنین می توانید روزانه با چند سیستم جدای از هم وارد وب سایت تان شوید تا سیستم الکسا ترافیک مورد نظر را به خوبی بررسی کند. توجه داشته باشید که همانطور در بالا گفتیم علاوه بر تولبار الکسا، شرکت الکسا از چند هزار افزونه دیگر هم استفاده می کند. پس فقط آنالیز ترافیک سایت توسط تولبار الکسا صورت نمی گیرد.

3. ایجاد بک لینک های با کیفیت

ایجاد بک لینک های با کیفیت در سایت های معتبر از دیگر مواردی است که می توانید تأثیر بسزایی در کاهش الکسا داشته باشد. هر مقدار که آتوریتی سایت بیشتر باشد و اسپم اسکور پاییین تر باشد بهتر است.

همچنین ایجاد لینک در سایت هایی که می توان پست مهمان منتشر کرد مانند ویرگول از اهمیت بالایی برخوردار است. توسط این وب سایت ها علاوه بر اینکه می توان آتوریتی سایت را بالا برد همچنین می توان بازدید کنندگان را به سایت هدایت کرد.

4. افزایش سرعت سایت

تأثیر سرعت سایت در کاهش رتبه الکسا

سرعت سایت خود را افزایش دهید تا افراد راحت تر وارد سایت شما شوند. اگر سرعت لود سایت تان پایین باشد کاربر کلافه می شود و در نتیجه از ورود به سایت تان منصرف میشود. این کار باعث می شود که نرخ پرش شما افزایش پیدا کند و در نتیجه از رتبه سایت تان بکاهد.

برای اینکه سرعت وب سایت تان را بسنجید می توانید از ابزارهایی مانند gtmetrix و pingdom کمک بگیرید. این دو ابزار تمام مشکلاتی که باعث کاهش سرعت سایت شده اند را نمایش میدهد. با برطرف کردن هر مشکل شاهد افزایش سرعت سایت تان خواهید بود.

5. به اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی

همیشه مقالاتی را که در وب سایت منتشر می کنید در شبکه های اجتماعی هم به اشتراک بگذارید. این کار علاوه بر اینکه باعث می شود مطالب سایت تان را دیگران بخوانند و با سایت شما آشنا شوند همچنین باعث می شود که رتبه سایت تان کاهش پیدا کند. 

می توانید از افزونه هایی که به صورت خودکار این کار را انجام می دهند استفاده کنید. همچنین لینک سوشال مدیا را در وب سایت تان قرار دهید تا افرادی که مایل هستند بتوانند مقالات تان را با دیگران به اشتراک بگذارند.

6. کلمات کلیدی رقبا را تجزیه و تحلیل کنید

یک سوال در اینجا وجود دارد!!

انگیزه شما برای بهبود رتبه الکسا چیست؟

شرط می بندم می خواهید رتبه ای بهتر از رقبای اصلی داشته باشید. درست گفتم؟

شما می خواهید از رقیبان بهتر عمل کنید. اما چطور این کار را می توانید انجام دهید؟

یکی از بهترین راه ها برای کسب رتبه الکسا بهتر و به طور کلی در سئو، تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی رقبا است.

شما باید بدانید کدام کلمات کلیدی بیشترین بازدید را برای آنها ایجاد می کند، بک لینک ایجاد می کند و…

هنگامی که بفهمید کدام یک از کلمات کلیدی بیشترین بازدید را به وب سایت های آنها منتقل می کند، می توانید سایت خود را برای این کلمات بهینه کنید و ترافیک بیشتری جذب کنید.

چطور کلمات کلیدی رقبا را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن کلمه کلیدی رقبا و استفاده از آن ها برای کاهش رتبه الکسا می توان از ابزار keyword planner گوگل کمک گرفت. این ابزار به دلیل تحریم فیلتر می باشد اما با استفاده از ابزار های vpn می توان از ابزار استفاده کرد.

برای استفاده به سایت ads.google.com بروید. بعد با آموزش هایی که در سطح وب وجود دارد اکانت خود را راه اندازی کنید و طبق تصویر زیر به قسمت keyword planner بروید.

keyword planner

بعد از کلیک روی قسمت keyword planner بر روی discover new keywords کلیک کنید.

بعد با دو گزینه START WITH KEYWORDS و START WITH A WEBSITE مواجه می شوید که طبق تصویر زیر بر روی START WITH A WEBSITE کلیک کنید و مراحل را طی کنید.

کاهش رتبه الکسا با keyword planner

منطقه را روی all location قرار دهید و زبان را به فارسی تغییر دهید و در قسمت 4 نام دامنه رقیب را تایپ کنید. 

با این روش می توانید کلمات کلیدی رقیبان را مشاهده و و میزان تقریبی سرچ آن ها را در ماه متوجه شوید. اگر اکانت پولی گوگل ادز را خریداری کنید می توانید میزان سرچ دقیق کلمات در ماه را متوجه شوید. 

آیا رتبه الکسا در سئو تأثیر دارد؟

رتبه الکسا با افزایش ترافیک و کاهش بانس تغییر می کند. بنابراین نمی توان گفت که رتبه الکسا در سئو تأثیر دارد اما می توان گفت که بهبود سئو روی کاهش رتبه الکسا تأثیر دارد.

آیا رتبه ای که الکسا برای وب سایت قرار می دهد دقیق است؟

خیر رتبه ای که شرکت الکسا برای رتبه بندی وب سایت ها استفاده می کند تقریبی است. اما همان طور که در بالا گفته شد با خریدن الکسا رنک می توانیم کاری کنیم الکسا رتبه واقعی ما را نشان دهد.

چه چیزی رتبه الکسا را تغییر می دهد؟

رتبه الکسا به دو چیز وابستگی کامل دارد: 1- مقدار ترافیکی که شما دریافت می کنید 2- میزان ماندگاری هر کاربر و تعداد صفحاتی که مرور می کند

چطور رتبه الکسا را مشاهده کنیم؟

برای مشاهده رتبه الکسا می توانید از طریق وب سایت الکسا اقدام کنید. اما راهکار بهتر و سریع استفاده از افزونه مرورگر این شرکت است.
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://karinoacademy.ir/?p=3757
اشتراک گذاری:
ali shurgeshti
ali shurgeshti
عاشق راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستم و تمام تلاشم این است که افراد بتوانند کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنند
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چطور الکسا سایت را کاهش دهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

ایده هایی جذاب برای بلاگر شدن

6 ایده جذاب

کتاب رایگان 14 ایده برای راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی