Dwell Time یا time on site یکی از نکات مهم در بهینه سازی سایت است. time on site به معنای میزان ماندن کاربران در سایت است. این عدد هر چقدر بیشتر باشد برای سایت تان مفید تر است. در این مقاله به مهم ترین نکاتی که باید درباره تایم آن سایت بدانید اشاره می کنیم.

Dwell Time چیست؟

اگر کمی در مورد بهینه سازی سایت مطالعه داشته باشید حتما با این جمله روبرو شده اید که هر چقدر کاربر بیشتر در سایت شما حضور داشته باشد برای سئو سایت تان بهتر است. Dwell Time یکی از نکات مهم در سئو سایت است. به این معنا که شما هر چقدر در حفظ مخاطب در سایت تان بهتر عمل کنید گوگل ارزش بیشتری برای سایت شما قائل می شود.

بنابراین هر چقدر که مخاطب کمتر در سایت شما بماند از اعتبار سایت شما کمتر می شود و رتبه پایین تری در گوگل دریافت می کنید. توجه داشته باشید میزان ماندگاری کاربر در سایت های مختلف با هم فرق دارد. از همین جهت هم گوگل هر سایت را با سایتی که در حوزه تخصصی خودش بررسی می کند.

چطور میزان ماندگاری کاربران را در سایت افزایش دهیم؟

راه کارهای مختلفی برای افزایش میزان ماندگاری کاربران در سایت است. اما توجه داشته باشید که مهم ترین چیزی که باعث افزایش ماندگاری کاربران می شود محتوا است. هر سایتی که محتوای خوبی داشته باشد و کاربران را بیشتر در سایتش درگیر کند Dwell time بیشتری هم دارد.

محتوای جذاب تولید کنید

همان طور که در بالا گفته شد همیشه محتوا خوب و کاربردی تولید کنید. برای اینکه محتوای خوبی داشته باشید سعی کنید مطالب را طوری منتشر کنید که افراد دیگر نیاز به خواندن مقاله دیگری نداشته باشند. شما با همین نکته ساده بسیار می توانید کاربران را درگیر مطالب و سایت تان کنید.

استفاده از ویدئو

از دیگر مواردی که بسیار کاربردی است در میزان ماندگاری کاربران استفاده از ویدئو های کوتاه است. شما با انتشار ویدئو های کوتاه کمتر از پنج دقیقه ای می توانید بسیار این میزان را بالا ببرید. فقط نکته ای که هست اینکه نباید لینک دانلود قرار دهید و افراد مجبور باشند که در سایت تان ویدئو ها را تماشا کنند.

راه اندازی بخش نظرات

با درست کردن بخش نظرات می توانید کاری کنید که کاربران برای پیدا کردن جواب سوالات شان مجبور باشند نظرات کاربران را بخوانند. این کار باعث می شود که هم سئو سایت تان بسیار قوی تر شود و هم ماندگاری کاربران.

استفاده از پشتیبانی آنلاین

با افزونه هایی مانند کریسپ به راحتی می توانید پشتیبانی آنلاین را سایت تان اضافه کنید. شما می توانید این افزونه را روی گوشی موبایل تان هم نصب کنید. از این طریق می توانید کاربران را هنگام چت درگیر کنید و از این طریق آن ها بیشتر در سایت تان می مانند.

استفاده از محتوای سریالی

محتوای سریالی از جذابیت بسیار زیادی در بین افراد برخوردار است. محتوای سریالی به معنای این است که شما مقداری از مطالب را در یک صفحه از سایت قرار دهید و کاربران برای خواندن ادامه آن مجبور باشند به صفحه ای دیگر از سایت مراجعه کنند.